Aikštelė liks rezervuota svečių automobiliams

Aikštelė liks rezervuota svečių automobiliams / Nuspręsta

Neseniai iš ukmergiškio Virgio gavome elektroninį laišką, kuriame jis prašo paaiškinti, ar legaliai pastatytas tarp savivaldybės administracijos ir senojo teismo pastato esantis kelio ženklas „Rezervuota“.

Skaitytojas teiraujasi, kodėl už čia stovinčių automobilių priekinio stiklo nėra pritvirtinti leidimai, nors to reikalauja Kelių eismo taisyklės. Jis net yra pastebėjęs pažeidėjus ir pranešė apie tai policijai. Vyriškis klausia, ar jie buvo nubausti.

Ukmergės policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viešosios tvarkos ir kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Butėnas tai patvirtino. „Mano žiniomis, Ukmergės savivaldybės administracija nėra išdavusi jokių specialiųjų leidimų, kurie atitiktų teisės aktų reglamentavimus ir su jais galima būtų statyti automobilius prie šio ženklo, o tokiu atveju, mano nuomone, ženklas turi būti panaikinamas“, – svarsto jis.

Klausimas, nuimti ar palikti mūsų skaitytojo minėtą kelio ženklą „Rezervuota“, praeitą savaitę buvo svarstytas Ukmergės rajono savivaldybės kelių eismo saugumo komisijos posėdyje.

Komisijos nario Algirdo Pečiulio nuomone, čia yra savivaldybės teritorija ir savivaldybė turi teisę joje nusistatyti eismo tvarką, jei ji neprieštarauja Kelių eismo taisyklėms.

Kiti dalyviai suabejojo, ar šis argumentas visiškai tikslus, kadangi teritorija nėra aptverta.

Tačiau tai, kad ženklą „Rezervuota“ tikslinga palikti, sutiko visi komisijos nariai. Vienas pagrindinių argumentų – savivaldybė dažnai sulaukia svečių – šalies vadovų, ministerijų, kitų šalių ambasadų atstovų. Šios rezervuotos vietos atlieka ir tarsi reprezentacinę savivaldybės funkciją.

Anot komisijos narių, savivaldybei būtų tiesiog gėda, jei klampoti per balas garbiems svečiams tektų per už savivaldybės esantį kiemą.

Nuspręsta, kad ženklas „Rezervuota“ turi išlikti. Leidimais tiems, kuriems jų reikia, pasirūpins savivaldybė. Tačiau yra ir tokių svečių, kurių automobiliams tiesiog nereikalaujama jokių leidimų.

Pasak komisijos narių, ši rezervuota aikštelė, kurioje yra tik pora vietų, tikrai neišspręstų senamiesčio problemos – vietų automobiliams trūkumo.

Tuo tarpu Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas teigia, kad rajono vadovai jau prieš keletą metų išgyvendino „madą“ statyti čia savivaldybės automobilius – dabar palieka už savivaldybės esančioje aikštelėje.

Pečiulis paaiškino, kad automobilių eismas palei savivaldybę apribotas ir dėl to, kad prie pastato pažymėtas neįgaliųjų takas, kuriuo neįgalieji gali patekti į pastatą. „Atverti“ šį kelią būtų tiesiog nesaugu.

Neįgaliųjų ženklu pažymėtus automobilius jų vairuotojai gali palikti taip pat netoli – nuo muziejaus pastato pusės esančiame kiemelyje.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *