Alkoholio lengvai randa ir ne parduotuvėse

Alkoholio lengvai randa ir ne parduotuvėse / Policijos teigimu

„Taškais“ vadinamos nelegalaus alkoholio pardavimo vietos pakeitė savo veiklos pobūdį. Anot policijos pareigūnų, toks alkoholis – nebepopuliarus. Valdžiai mėginant visais būdais blaivinti liaudį, populiarėja „miniparduotuvėlės“ namuose.

Pilietiškų gyventojų pranešimų apie tokius atvejus sulaukiama policijoje. Tačiau žmonės stebisi, kodėl į tai reaguojama ne visada.

Panašią nuomonę išsakė ir į redakciją paskambinęs mūsų skaitytojas. „Mūsų gatvėje – bent keli tokie taškai. Anksčiau buvo trys, dabar – dar daugiau, viskas matosi kaip ant delno. Nežinau, kodėl nėra jokios kontrolės. Dabar sekmadieniais parduotuvėse alkoholis pardavinėjamas trumpiau, o čia galima įsigyti per visą naktį. Matom, kaip ir nepilnamečiai atvažiuoja“, – kalbėjo ukmergiškis.

Rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininko Vlado Butkaus teigimu, situacija nėra nekontroliuojama. Informacija apie neteisėta prekyba užsiimančius asmenis renkama, gavus gyventojų pranešimų, jie tikrinami.

Padėtis, teigia pareigūnas, pasikeitė: daug anksčiau egzistavusių „taškų“ buvo „pravalyti“. Tačiau neslepia, kad tokios veiklos entuziastų dar atsiranda.

„Su kai kuriais mieste esančiais „taškais“ buvo kariaujama nuo seno. Į juos lengvai pakliūvam, pažeidėjus sulaikom. Ir nubausti buvo ne po vieną kartą. Kai kuriuose prekyba svaigalais užsidarė“, – pasakojo jis.

Tikina, kad rūpesčių nebekelia kelios pačiame miesto centre esančios vietos, kurios buvo gerai žinomos daugeliui ukmergiškių: „Paskutiniu metu buvo stebimas jų veiklos visiškas sumažėjimas. Kol kas tų „taškų“ suaktyvėjimo nepastebim.“

Anot V. Butkaus, paskutiniais metais tokių prekeivių mažiau visur. Seniau rajone jų būdavo gerokai daugiau tiek mieste, tiek kaimuose.

Tačiau tai nereiškia, kad dingus „taškams“ pasikeitė ir jų lankytojų gyvenimo būdas. „Nelegalių svaigalų – naminės degtinės, spirito – vartojimo „kultūra“ išgyvendinama, nes atsirado kitų įpročių. Geriami stiprus vynas ir stiprus alus, kurių galima legaliai įsigyti parduotuvėse“, – pastebi pašnekovas.

Prekybos alkoholiu jose apribojimai, svarsto jis, reiškia riziką atsirasti daugiau „taškų“, tik – kitokių: „Namuose prekiaujama legaliais gėrimais, kurių atsiveža ir iš Lenkijos, kitur, o parduoda dar brangiau nei parduotuvėse. Nelegalūs svaigalai nebėra populiarūs.“

Tokius atvejus siekiama išaiškinti: „Apie šiuos „taškus“, kaip ir vis dar likusius nelegalaus alkoholio, duomenų turim, stebim, renkam informaciją.“ Raginama netylėti ir apie juos žinančius gyventojus, pranešti policijai tikslius adresus. Tai galima padaryti telefonu 112 arba internetu sistemoje ePolicija.lt.

Didele problema išlieka ne tik alkoholis, bet ir kontrabandinės cigaretės. Pernai rajone policija išėmė iš apyvartos per 14 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, kurių vertė – daugiau nei 42 tūkst. eurų. 2016 metais jų konfiskuota mažiau – 9 tūkst. pakelių.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *