Aplankė mieste esančias vaikų globos įstaigas

Aplankė mieste esančias vaikų globos įstaigas / Nuotr. Du gyvenamieji namai yra pritaikyti globos įstaigoms.

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės atstovė spaudai

 

Ukmergės rajono savivaldybė  viena iš pirmųjų šalyje ėmė vykdyti institucinės globos pertvarką ir du gyvenamuosius namus pritaikė globos įstaigoms.

Bugenių gatvėje esančiame privačių namų kvartale „Ryto“ bendruomeniniai vaikų globos namai įsikūrė 2017 metų pavasarį, o „Vilties“ bendruomeninių vaikų globos namų auklėtiniai ir darbuotojai dar tebegyvena įkurtuvių nuotaikomis – į vieną Vaižganto gatvės namą jie įsikėlė pernai rugsėjį.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir jo pavaduotoja Klavdija Stepanova praėjusią savaitę aplankė visas mieste esančias vaikų globos įstaigas.

Pirmiausia su įkurtuvėmis pasveikinti Ukmergės globos centrui priklausančių „Vilties“ bendruomeninių vaikų globos namų auklėtiniai ir darbuotojai.

Beveik 230 kv. m bendro ploto dviejų aukštų namas globotiniams nupirktas 2017 metų lapkritį rajono savivaldybės tarybos sprendimu, vykdant institucinės globos pertvarkos planą.

Svečius pasitikęs Ukmergės vaikų globos centro direktorius Vygantas Kaselis kartu su vyresniąja socialine darbuotoja Egle Kuznecoviene, socialine darbuotoja Jūrate Mackelaite ir socialinio darbuotojo padėjėjomis Vilija Klimavičiene, Inga Malinovskiene, Rita Keževičiene ir Ramute Lenčiauskiene bei tuo metu namuose buvusiais auklėtiniais aprodė savo naujuosius namus, pavaišino pačių suruoštomis vaišėmis.

Jaukiuose „Vilties“ bendruomeniniuose vaikų globos namuose gyvena 2 mergaitės ir 7 berniukai. 2 iš jų yra neišskirti vienos šeimos nariai – biologiniai broliai. Vyriausiam namų gyventojui yra 17 metų, o jauniausiam – 9-eri.

Vaikai yra įsikūrę 5 kambariuose, jie čia gyvena po 1 arba po 2. Visi naudojasi bendra virtuve, svetaine, sanitarinių mazgų patalpomis, name yra rūsys, o prie namo – kiemas, sodas, ūkinis pastatas ir garažas. Didžiulės šeimynos kelionėms yra skirtas 9 vietų mikroautobusas „Fiat Scudo“.

Šešios  „Vilties“ bendruomeninių namų darbuotojos čia pasikeisdamos dirba šiokiadieniais ir savaitgaliais.

Vėliau savivaldybės vadovai užsuko į „Ryto“ bendruomeninius vaikų globos namus. Vykdant institucinės globos pertvarkos planą, šis erdvus, daugiau nei 300 kv. m ploto, dviejų aukštų namas globotiniams buvo nupirktas 2016 metų pabaigoje rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

Šiuo metu čia gyvena 3 berniukai ir 6 mergaitės. 7 iš jų yra vienos šeimos vaikai. Vyriausiam 16 metų, o mažiausiam – dveji.

Meras bei jo pavaduotoja nuvyko ir apžiūrėjo Ukmergės globos centro patalpas Vilniaus gatvėje. Dalis jų yra šiuolaikiškai atnaujintos, įstaigoje įrengtas liftas. Čia yra laikino apgyvendinimo grupė, kurioje paprastai būna iki 12 vaikų, taip pat čia laikinai gyvena pilnametystės sulaukę buvę Ukmergės globos centro auklėtiniai.

Ukmergės globos centras dar turi savo gyvenamąjį korpusą Siesikuose. Ten šiuo metu gyvena 24 nepilnamečiai.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *