Apsaugai nuo nelaimių – ypatinga duona

Apsaugai nuo nelaimių – ypatinga duona /

Vasario 5-ąją minima šv. Agotos diena. Tądien bažnyčioje šventinama juoda ruginė duona. Jos sudžiūvęs kriaukšliukas protėvių visus metus buvo laikomas garbingiausioje namų vietoje – virš krikštasuolės, prie šventųjų paveikslų. Tikėta, kad bažnyčioje pašventinta duona saugo nuo gaisro ir ligų, blogos akies, gyvatės įkandimo, gydo žaizdas.

Duona – vienas svarbiausių, ko gero, pagrindinis mūsų mitybos šaltinis. Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvui priklausanti įmonė „Ukmergės duona“  kasdien ją kepa jau 55-erius metus.

Per dešimtmečius keitėsi ir jos receptūros, ir asortimentas. Įmonės direktorė  Eurika Maselskienė pasakojo, kad šiuo metu įmonė kepa daugiau kaip 30 rūšių duonos, 10 rūšių batonų, 10 pavadinimų baltų pyragų, per 30 pavadinimų konditerijos gaminių. Per mėnesį įmonės darbuotojai iškepa apie 120 tonų duonos, batono gaminių.

Ukmergėje kepamą duoną vertina visos Lietuvos gyventojai. O užsienyje gyvenantys lietuviai labai dažnai jos kepalą išsiveža kaip didžiausią dovaną.

UAB „Ukmergės duona“ turi gražią tradiciją – šv. Agotos, Duonos dienos proga į savo parduotuvę pakviesti kunigą, kuris duonelę, jos kepėjus ir valgytojus pašventina parduotuvėje.

Visus susirinkusius pirmadienį palaimino ir su šv. Agotos diena sveikino Ukmergės dekanas Vaidas Bartkus.  

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *