„Ukmergės duona“ atnaujino gaminių asortimentą

„Ukmergės duona“ atnaujino gaminių asortimentą /

Atsižvelgiant į kintančius mūsų mitybos įpročius, populiarėjančius sveikus produktus, taip pat – įspūdžius, parsivežtus iš svečių šalių, UAB „Ukmergės duona“ nuolatos atnaujina gaminių asortimentą.

Įmonės technologė Vilma Pavilavičienė sako, kad maždaug 25 proc. jų duonos ir batono asortimento priskiriama sveikesnės mitybos grupei. Tai – be mielių kepama „Ruginė duona“, be mielių ir cukraus – „Kauno duona“, be cukraus – „Palangos duona“, ruginė, be cukraus, mielių, mažai druskos, praturtinta skaldytais grūdais – duona „Rugytis“, su daug skaidulinių medžiagų, mažai cukraus – duonelė „Spelta“ ir „Speltos duoniukai“, be cukraus ir riebalų – „Anytos batonas“.

Sveikesnės mitybos grupei priskiriama ir duona su traškiomis kanapių sėklomis, džiovintos duonelės su razinomis, spanguolėmis.

Lietuvoje įsitvirtina vakarietiškas įprotis užkandžius ruošti su skrudinta duona. Tai paskatino sukurti baltą ir purią, skrudinimui tinkamą duoną „Skribė“. Ji kepama iš kvietinio raugo, yra praturtinta ispaninio šalavijo sėklomis, saulėgrąžų branduoliais, bulvių bei kukurūzų dribsniais.

Daug metų batonas buvo vienas populiariausių duonos gaminių, tačiau per pastaruosius metus kepėjai pastebi jo pardavimų mažėjimą. Todėl vienam iš populiariausių, „Pjautiniam batonui“, nuspręsta suteikti naujų skonio atspalvių. Naujo batono „Pjautinis plius“ plutelei traškumo ir išskirtinio skonio dabar suteikia manų kruopų pabarstai.

Sakoma, kad nauja – seniai užmiršta sena. Įvertinus tai, iš užmaršties išsitrauktas „grietiniečių“ receptas. „Neabejojame, kad jie pirkėjams patiks“, – sako įmonės technologė.

Vienas šiuolaikiškiausių „Ukmergės duonos“ gaminių – džiovinta duonelė su spanguolėmis. Ji yra dažna mūsų miesto „ambasadorė“ svečiose šalyse. Šiai duonelei neseniai sukurta nauja pakuotės dėžutė. Kadaise mūsų miestas vadinosi Vilkmerge, pakuotės dizaine pasirinktas miesto atsiradimo legendos simbolis – žynė Vilkmergė. O medžio raižinio piešinys pabrėžia istoriją bei kepyklos tradicijas, derančias su šiuolaikiškumu.

Įmonės gaminių galima įsigyti firminėje parduotuvėje „Šviežia duona“ bei „Ukmergės duonos“ akcininko, Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo, parduotuvėse.

Parduotuvėje „Šviežia duona“ nuo 8 val. iki 10 val. atvežamos ką tik iškeptos, dar šiltos bandelės, o nuo 12 val. iki 15 val. – šilti nefasuoti duonos ir batono gaminiai.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *