Aptarė problemas, rudens darbus

Aptarė problemas

Sodų bendrijose siekiant riboti greitį, norima, kad jos būtų pripažintos gyvenamosiomis zonomis. Apie tai kalbėta praėjusią savaitę vykusiame sodininkų susirinkime. Taip pat aptarti talkų, baudų skyrimo apleistų sklypų šeimininkams klausimai.

Sodininkų vadovai buvo sukviesti susivienijimo „Sodai“ pirmininko Juliaus Kazėno. Pirmiausia atkreiptas dėmesys į apleistų, nenušienautų sklypų ir bendro naudojimo žemės tvarkymą. Nuspręsta rugsėjo 17–24 dienomis bendrijose organizuoti talkas – „Tvarkdaraičio“ dienas – bendro naudojimo plotams sutvarkyti, galbūt įsirengti aikšteles, kurias sodininkai naudotų pagal savo poreikius.

Štai „Vienybės“ ir „Šventosios“ sodininkai jau surengė talką bendrijas skiriančiai teritorijai sutvarkyti: išnaikino patvorio šabakštynus. Bėgant laikui gal nepaliks ir tvoros – bus tik bendrijas skirianti medžių alėja.

Dėl apleistų sklypų sutarta su Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojomis Giedre Guželiene ir Daiva Stalioniene. Jos apvažiuos visas rajono bendrijas patikrinti, kurių savininkų sklypai nenušienauti. Kadangi ši tarnyba turi visų savininkų adresus, kitus duomenis, gali surasti betvarkius ir skirti baudas už piktžolių platinimą.

Primenama, kad sodų sklypai privalomai šienautini du kartus per metus: prieš sužystant pienėms ir rugpjūtį, kai subręsta piktžolės.

Sodininkų bendrijoms palikta apsispręsti dėl vidaus kelių perdavimo savivaldybei. Vyriausybė dar nėra galutinai parengusi įstatymo dėl kelių perdavimo lėšų tvarkos, šis klausimas paliktas rudens sesijai. Tačiau jį išsprendus, su Nacionaline žemės tarnyba bus derinami kelių geodeziniai matavimai.

Kad nekiltų problemų sodininkams dėl kelių ribų užėmimo, primenama, kad kelio teritorijoje nebūtų užtvertos tvoros, pasodintos tujų ar kitokios gyvatvorės, o kampinių sklypų ribos turi būti užapvalintos.

Siekiant riboti greitį bendrijų keliuose, norima, kad šios teritorijos būtų pripažintos gyvenamosiomis zonomis. Juo labiau kad soduose vasarą gyvena iki 70 proc. jų savininkų, o sodai seniai prarado tik žemės ūkio paskirtį.

Savivaldybės saugaus eismo komisijai, kuriai vadovauja savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas, buvo pateiktas prašymas dėl „Gyvenamosios zonos“ kelio ženklų pastatymo. Kadangi vyriausybinės Lietuvos saugaus eismo komisijos pirmininkas yra premjeras, laiškas nusiųstas ir Algirdui Butkevičiui. Taip pat ir į Seimą, kuriame Saugaus eismo komisijai vadovauja Stasys Brundza.

Ši komisija išnagrinėjo ukmergiškių prašymą ir laišku pranešė, kad klausimą spręsti persiuntė Ukmergės savivaldybės merui Rolandui Janickui. Taigi laukiama sprendimo, kad pagaliau būtų apribotas greitis sodų keliukuose, nebevažinėtų sunkiasvoris transportas, galėtų saugiai vaikščioti garbaus amžiaus žmonės, bėgioti vaikai, o tėveliai vežioti mažylius.

UŽ inf.


STIHL sodo technika – Parkų technika

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *