Deltuvoje – žirgų lenktynių linksmybės

Nors žie­ma jau per­si­ri­to į an­trą pu­sę, Del­tu­vos mies­te­lio gy­ven­to­jų ir jų sve­čių dar lau­kia tik­ros žie­miš­kos pra­mo­gos. Va­sa­rio 9 die­ną Del­tu­vo­je ren­gia­ma Už­ga­vė­nių šven­tė, ku­rios pa­grin­di­niu ak­cen­tu taps žir­gų lenk­ty­nės.

 

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

 

Del­tu­vos se­niū­nas Sal­vi­jus Stim­bu­rys pa­sa­ko­jo, kad se­niū­ni­jo­je yra žmo­nių, au­gi­nan­čių spor­ti­nius žir­gus, da­ly­vau­jan­čių lenk­ty­nė­se ar tie­siog ne­abe­jin­gų šiam spor­tui.

Tai Me­čis­lo­vas ir Gin­ta­ras Ra­dze­vi­čiai, ūki­nin­kai Val­das ir Do­na­tas Gurs­kai, Vi­gi­man­tas Pe­red­ni­kas, Po­vi­las An­driū­nas, Ben­ja­mi­nas Jo­vai­ša.

At­si­ra­do ir dau­giau ben­dra­min­čių, ma­nan­čių, kad žir­gų lenk­ty­nių tra­di­ci­ją Del­tu­vo­je rei­kia at­gai­vin­ti. Mat šią pra­mo­gą vy­res­ni gy­ven­to­jai me­na dar nuo so­viet­me­čio lai­kų.

Iš jų ir ki­lo ini­cia­ty­va su­reng­ti žir­gų lenk­ty­nes mies­te­ly­je.

Šią ūki­nin­kų idė­ją pa­lai­kė ir Del­tu­vos se­niū­nas S. Stim­bu­rys bei se­niū­nai­tis Vid­man­tas Zie­zis.

Lenk­ty­nes pla­nuo­ja­ma su­reng­ti mies­te­lio cen­tre, to­je pa­čio­je vie­to­je, kur vyks­ta Del­tu­vos mū­šis. Jo­se 15 ris­tū­nų da­ly­vaus tri­jo­se rung­ty­se.

Se­niū­ni­jos dar­buo­to­jai jau ruo­šia lenk­ty­nių vie­tą. Kad at­ly­dys ne­su­ga­din­tų žie­miš­kos šven­tės įvaiz­džio, į tra­są pri­stum­do­ma kuo dau­giau snie­go, jis su­plū­kia­mas.

Pra­mo­goms ruo­šia­mas tven­ki­nys – snie­gas va­lo­mas, le­do sto­ris ma­tuo­ja­mas. Pa­sak se­niū­no, da­bar jis 22 cen­ti­met­rų sto­rio ir lai­ko­mas sau­giu.

Šven­tei ruo­šia­si ir Del­tu­vos kul­tū­ros na­mų dar­buo­to­jai – jie or­ga­ni­zuo­ja Už­ga­vė­nių links­my­bes. Jei leis oro są­ly­gos, no­rin­tie­ji ga­lės pa­si­vė­žin­ti ro­gu­tė­mis. Po mies­te­lį šmi­ri­nės per­si­ren­gė­liai, kau­sis Ka­na­pi­nis su La­ši­ni­niu, pleš­kės Mo­rė...

Lau­kia su­si­rin­ku­sių­jų ir dar vie­na eks­tre­ma­li pra­mo­ga, ku­rią at­gai­vin­ti no­ri se­niū­ni­jos ir kul­tū­ros dar­buo­to­jai. Tai ži­lo­je se­no­vė­je jau­ni­mo mėg­tas kal­va­ra­tas.

Šio įtai­so vei­ki­mo prin­ci­pas pa­pras­tas, bet, anot se­niū­no, la­bai  sma­gus. Prie stry­po pri­riš­tos ro­gės iš­su­ka­mos ir skrie­ja ra­tu, kad sė­din­čia­jam jo­se vė­jai au­sy­se švil­pia.

Or­ga­ni­za­to­riai pa­ža­da: al­ka­nų ir su­ša­lu­sių šven­tė­je ne­tu­rė­tų lik­ti – čia pat ga­ruos Už­ga­vė­nių bly­nai ir karš­ta ar­ba­ta.

Žir­gų lenk­ty­nės ir Už­ga­vė­nių links­my­bės pra­si­dės va­sa­rio 9 die­ną 12 va­lan­dą.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų