Pla­nuo­ja­ma už­da­ry­ti pra­di­nes mo­kyk­las

Nuo ki­tų moks­lo me­tų iš­tuš­tės dvi ra­jo­no mo­kyk­los. Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja ti­ki­si ra­jo­no ta­ry­bos pri­ta­ri­mo už­da­ry­ti Krikš­tė­nuo­se ir Ba­le­liuo­se esan­čias pra­di­nes mo­kyk­las.

Li­gi­ta JUODVALKIENĖ

Už­da­ry­ti Uk­mer­gės „Ši­lo“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los Krikš­tė­nų pra­di­nio ug­dy­mo sky­rių no­rė­ta nuo šių moks­lo me­tų pra­džios. Sa­vi­val­dy­bės Švie­ti­mo ir spor­to sky­riaus ve­dė­ja Da­lė Ste­po­na­vi­čie­nė sa­ko, kad šiems moks­lo me­tams mo­kyk­la bu­vo pa­lik­ta tik at­si­žvel­gus į pra­di­nu­kų tė­ve­lių pra­šy­mą ir pa­ža­dą leis­ti vai­kus į šią mo­kyk­lą. Šie­met Krikš­tė­nų pra­di­nę mo­kyk­lą tu­rė­jo lan­ky­ti de­vy­ni mo­ki­niai. „Mes sa­vo pa­ža­dą įvyk­dėm – mo­kyk­lą pa­li­kom. To ne­ga­li­ma pa­sa­ky­ti apie tė­ve­lių pa­ža­dą – pra­si­dė­jus moks­lo me­tams pa­aiš­kė­jo, kad iš de­vy­nių be­li­ko tik še­ši“, - ve­dė­ja sa­ko, kad tris pra­di­nu­kus tė­ve­liai vis tik nu­spren­dė pa­tys ve­žio­ti į Uk­mer­gę.

Pra­di­nu­kų suo­lai tuš­tė­ja.

Ge­di­mi­no Ne­mu­nai­čio nuotr.

 

 

Tė­vų pa­ža­dai – ne įsi­pa­rei­go­ji­mas. Jei ir pri­ža­da, vyk­dy­ti ne­pri­va­lo. Mo­kyk­lo­je be­li­kus še­šiems mo­ki­niams, an­tra, tre­čia ir ket­vir­ta kla­sės su­jung­tos į vie­ną kom­plek­tą. Ki­tais moks­lo me­tais kla­sė­je lik­tų tik trys pra­di­nu­kai. Tuo tar­pu Krikš­tė­nų pra­di­nio ug­dy­mo sky­riu­je dir­ba vie­na mo­ky­to­ja, trys sar­gai-kū­ri­kai, po pu­sę eta­to tu­ri dar­bi­nin­kas pa­sta­tų prie­žiū­rai ir va­ly­to­ja. Me­tams sky­riaus iš­lai­ky­mui rei­kia dau­giau kaip 78 tūks­tan­čių li­tų. Apy­tuš­tis li­ko ir Tau­jė­nų vi­du­ri­nės mo­kyk­los Ba­le­lių pra­di­nio ug­dy­mo sky­rius. Čia šiais moks­lo me­tais mo­ko­si še­ši mo­ki­niai. Pir­ma, tre­čia ir ket­vir­ta kla­sės su­jung­tos į vie­ną kom­plek­tą – vi­sus juos mo­ko vie­na mo­ky­to­ja. Ne­pa­dau­gė­tų pra­di­nu­kų ir ki­tais me­tais. Už­da­rius sky­rių ma­no­ma su­tau­py­ti apie 30 tūks­tan­čių li­tų per me­tus. Pa­sak ve­dė­jos, su pra­di­nu­kų tė­ve­liais bei Ba­le­lių ben­druo­me­nės at­sto­vais dėl vai­kų mo­ky­mo Tau­jė­nuo­se bu­vo su­tar­ta. Už­da­rius Krikš­tė­nų bei Ba­le­lių pra­di­nio ug­dy­mo sky­rius, mo­ki­niai bū­tų pa­ve­ža­mi mo­kyk­los trans­por­tu į „Ši­lo“ ir Tau­jė­nų vi­du­ri­nes mo­kyk­las.

D. Ste­po­na­vi­čie­nė sa­ko, kad bus ieš­ko­ma ga­li­my­bės įdar­bin­ti už­da­ry­tų sky­rių mo­ky­to­jas. Krikš­tė­nuo­se dir­ban­čią pra­di­nu­kų mo­ky­to­ją ti­ki­ma­si įdar­bin­ti Ant­akal­nio pra­di­nio ug­dy­mo sky­riu­je, Ba­le­liuo­se – Tau­jė­nų vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je.

Ma­žė­jant vai­kų, tuš­čio­se kla­sė­se ne­be­lie­ka ką veik­ti ir pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­joms. Šie­met mū­sų sa­vi­val­dy­bės Švie­ti­mo ir spor­to sky­riaus spe­cia­lis­tams te­ko pa­suk­ti gal­vas, kur įdar­bin­ti sep­ty­nias pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­jas. Tiek pat dar­bo vie­tų rei­kės ieš­ko­ti ir ki­tais moks­lo me­tais.

De­ja, ma­žė­jant gims­ta­mu­mui ir di­dė­jant mig­ra­ci­jai, at­ei­ty­je ga­li tek­ti už­da­ry­ti ir dau­giau ra­jo­no pra­di­nių mo­kyk­lų. Kai ku­rio­se jų šiuo me­tu mo­ko­si po ke­lio­li­ka ar ma­žiau vai­kų.

Klau­si­mus dėl Krikš­tė­nuo­se ir Ba­le­liuo­se esan­čių pra­di­nio ug­dy­mo sky­rių už­da­ry­mo ra­jo­no ta­ry­ba svars­tys ki­tą sa­vai­tę.

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Voruta

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų