Buvusiame muziejaus pastate netrukus tuoksis poros

Prieš porą metų paskelbti planai suremontuoti seniau Ukmergės kraštotyros muziejaus valdytas patalpas ir į jas perkelti Savivaldybės administracijos skyrius jau virsta realybe.

Suremontuotose patalpose netrukus įsikurs ne tik Savivaldybės darbuotojai, bet ir bus atidaryta tuoktuvių salė.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė patvirtino, kad remonto darbai, adresu Kęstučio a. Nr. 5, jau baigti. Naujojoje salėje net buvo surengtas renginys administracijos darbuotojams.

Direktorė informavo, kad rekonstravimo darbai buvo pradėti 2022-ųjų vėlyvą rudenį, sudarius rangos sutartį.

Darbus vykdė rangovas UAB „Baltukmės statyba“, vadovaujama direktoriaus Alvydo Pelakausko. Buvo pakeista pastato paskirtis iš kultūros į administracinę, o pats pastatas rekonstruotas.

Viena iš moderniausių, kiekvienam į akis krentančių rekonstrukcijos detalių – įrengtas stiklinis praėjimas, jungiantis buvusį muziejaus pastatą su gretimu Savivaldybės administracijos pastatu, Kęstučio a. 3. Šioje statinio dalyje įrengtas ir neįgaliesiems skirtas liftas.

Bendra darbų vertė – 841 653 eurai.

Pasak I. Pračkailės, pastatą atidaryti planuojama netrukus – šį birželį.

Pasakojo, kad jau yra supirkti baldai, trūksta tik lentynų. Laukiama, kada jos bus įrengtos ir čia galės įsikurti Civilinės metrikacijos ir dokumentų valdymo skyriaus archyvas bei perkeltos bylos. Tada metrikacija galės persikelti čia iš dabartinių patalpų, esančių Vytauto gatvėje. Čia jos veikė daugiau kaip tris dešimtmečius, nuo tada, kai tikintiesiems buvo grąžinta  Švč. Trejybės bažnyčia. Sovietmečiu joje buvo įrengti tada vadinti Santuokos rūmai.

Anot direktorės I. Pračkailės, dabar dar trūksta naujo metrikacijos stalo, kurį norima pagaminti ypatingą – puošnesnį.

Kol kas ieškoma sprendinių, kuriuos rangovas galėtų įgyvendinti. Planuojama, kad pradžioje laikinai galėtų būti naudojamas ir kitas stalas.

Patalpos jau visiškai suremontuotos tiek antrajame aukšte, kur ir bus tuoktuvių salė bei Civilinės metrikacijos darbuotojų kabinetai, tiek ir pirmajame, kuriame galutinai dar nenuspręsta, kas įsikurs. „Planai dėliojami. Pastatas remontuotas, siekiant į jį perkelti atskirai išsibarsčiusius Savivaldybės administracijos skyrius, kad žmonėms būtų aiškiau ir paprasčiau, tačiau patvirtintų sprendimų dar nėra, tad nenorėčiau informuoti klaidingai“, – kalbėjo direktorė.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *