Dalijosi įžvalgomis apie ES ateitį

Dalijosi įžvalgomis apie ES ateitį / Seminaro lektoriai: A. Pranckevičius

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kasmet organizuoja seminarą regioninės žiniasklaidos atstovams.

Neseniai Kaune surengtame seminare vyko diskusija ne tik apie Europos Sąjungos ateities perspektyvas, bet ir dalintasi įžvalgomis, kokia ES įtaka šiandieniniame pasaulyje, kokia ji bus ateityje, kokios prognozės pasaulyje ryškėja išrinkus naująjį JAV prezidentą.

Seminare mintimis dalijosi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Kauno technologijos universiteto Europos instituto direktorius Vygaudas Ušackas, Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedros dėstytojas ir žurnalistas Rytis Zemkauskas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja Margarita Šešelgytė.

Mūsų kraštietis diplomatas V. Ušackas pažymėjo, kad svarbiausias Europos Sąjungos pasiekimas yra tas, kad nuo Antrojo pasaulinio karo bendrijoje daugiau nebuvo karų, o didžiausia problema – kaip išsaugoti bendrystę. Šiandien vis dar labai skirtingai suprantama, kas yra ši bendrija. Diplomato įsitikinimu, situacija per metus pasikeitė į gerą: jei pernai tuo pat metu kalbėta apie egzistenciją, šiemet – apie atsigavimą.

Apie projektą „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ seminare pasakojo jo meno vadovė Virginija Vitkienė.

Labai svarbų visam mūsų regionui projektą „Rail Baltica“ pristatė laikinai einantis projekto direkcijos direktoriaus pareigas Arenijus Jackus.

Kalbėta kovos su smurtu šeimoje tema, apie pagrindinius nacionalinius bei tarptautinius instrumentus ir žiniasklaidos vaidmenį nušviečiant šią temą.

Apie tai kalbėjo Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė ir Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė Jūratė Juškaitė.

Vilniaus politikos analizės instituto vadovė Dalia Bankauskaitė skaitė paskaitą apie žiniasklaidos raštingumą, netikras naujienas. Karolis Pilypas Liutkevičius iš „Nanook“ suteikė žinių apie multimedijų pasakojimų kūrimą.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *