Dėl ugniagesių kopėčių – tyrimas

Dėl ugniagesių kopėčių – tyrimas / Senas ugniagesių kopėčias pakeitė naujos.

Vidaus reikalų ministerija atlieka tyrimą dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vykdyto, įtariama, neskaidraus viešųjų pirkimų konkurso.

Tyrimas pradėtas dėl pernai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM  išsinuomotų automobilinių platformų – kopėčių.

Vienos iš jų praėjusių metų gruodį atiteko ir Ukmergės ugniagesiams. Jos pakeitė senas anksčiau naudotas rusiškas kopėčias.

,,Yra informacijos, kad pirkimas ir sutartys galimai neskaidrūs. Pavedžiau atlikti tyrimą. Po jo matysime, ar reikia kreiptis į prokurorus“, – ministerijos pranešime skelbia vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Dešimt automobilinių kopėčių išnuomota dešimčiai metų. Sutartis pasirašė apskričių gelbėjimo tarnybų vadovai.

Vilniaus apskričiai skirtos dvi nuomotos kopėčios. Vienos Trakų, o kitos – Ukmergės ugniagesiams.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas pažymėjo, kad jų tarnyba – tik vykdytojai. Kopėčios paskirtos, jos modernios, šiuolaikiškos, patogios.

Tuo tarpu ministerijoje iškilo klausimų dėl sutarčių ekonominio naudingumo, nes kopėčios nuomojamos, o ne perkamos išperkamosios nuomos būdu.

Pagal dabar galiojančius susitarimus su UAB „Iksados“ gamybiniu ir techniniu centru, bendrovei bus sumokėta per 6 mln. eurų, tačiau kopėčios taip ir netaps ugniagesių nuosavybe.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *