Diskutuoti siūlė ir ministras, ir kunigas

Diskutuoti siūlė ir ministras

Pirmadienį ukmergiškiai turėjo progos padiskutuoti su užsienio reikalų ministru Linu Linkevčiumi ir kunigu Ričardu Doveika.

Diskusija tema „Europos Sąjunga: kaip išlikti vieningiems?“ buvo surengta Ukmergės kraštotyros muziejuje.

Lietuva jau beveik 15 metų yra ES narė ir kartu su kitomis bendrijos valstybėmis priima kiekvienam Europos piliečiui svarbius sprendimus.

Užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad jau užaugo nauja karta, gimusi Lietuvai esant Europos Sąjungos sudėtyje, karta jaunų žmonių, kuriems buvimas bendrijos sudėtyje yra savaime suprantamas dalykas. Ministras išreiškė tikėjimą, kad vienas iš paprastiems žmonėms keliamų klausimų – ar kada priartėsime prie turtingesnių Europos valstybių gyvenimu lygiu – kada nors išsipildys.  

Ką šia tema galėtų pasakyti kunigas? Lietuvoje labai populiarus savo pamokslais žavintis kunigas R. Doveika sako šioje diskusijoje dalyvaujantis kaip aktyvus visuomenės narys, užsienio politika besidomintis žmogus. Jo įsitikinimu, Lietuva visada buvo Europos dalimi.

O šią prigimtį tik liudija faktas, jog net pokario trėmimai ir represijos  nesugebėjo ištrinti siekio būti nepriklausoma valstybe.

Ši diskusija – Užsienio reikalų ministerijos renginių ciklo ,,Mano Europa“ dalis. Iniciatyvos tikslas – diskutuojant išsiaiškinti, kaip kiekviena valstybė narė įsivaizduoja Europos Sąjungos projektą ir jo ateitį, kokie klausimai svarbiausi.

Diskusiją moderavo Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala.

Viena pirmųjų temų, kuria pasiūlė pasikalbėti ukmergiškiai, – šeimos tema.

Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius pirmadienį taip pat lankėsi Prezidento Antano Smetonos dvare, Užugirio mokykloje- muziejuje ir senųjų amatų centre, kur jam surengtos ekskursijos, įvyko susitikimas su mūsų rajono savivaldybės vadovais.

Svečias taip pat lankėsi vienoje didžiausių Ukmergės įmonių –  bendrovėje „Narbutas Furniture Company“.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *