Dėsime visas pastangas, kad kuo greičiau atgaivintume ligoninės veiklą

Pastarųjų savaičių įvykiai įtraukė Ukmergės ligoninę į labai nuožmią kovą su klastingu ir pavojingu koronavirusu.

Visos naujienos ir skambios antraštės viešojoje erdvėje tik iš dalies atspindėjo, su kokiais iššūkiais teko susidurti. Būta ir klaidinančios informacijos, spėlionių, kad galbūt kažkas slepiama – deja, neigiama ir skandalinga naujiena visad sklinda greičiau ir plačiau, tad norint ją paneigti reikia daug didesnių pastangų.

Nusprendžiau ir vėl kreiptis į jus asmeniškai ir atvirai.

Visų pirma, noriu pasidalyti džiugia žinia, kad pagaliau po didelių pastangų pavyko iš dalies stabilizuoti situaciją Ukmergės ligoninėje. Visiems ligoninėje esantiems hospitalizuotiems slaugos ligoniams ir juos prižiūrinčiam medicinos personalui yra atlikti testai. Virusas buvo nustatytas 7 iš 92 slaugos pacientų, tad gavę šią informaciją, nedelsiant ėmėmės visų priemonių kuo skubiau šiuos ligonius transportuoti į specializuotą Vilniaus Santaros infekcinę ligoninę, kur jiems bus suteikta visa reikalinga medicininė priežiūra. Šiuo metu ligoninėje dirbančiam personalui užkrato nenustatyta.

Gauti tyrimų atsakymai suteikia mums visiems daugiau vilties, kad pavyks greičiau atsitiesti ir atgaivinti ligoninės veiklą bei leidžia tikėtis, kad blogiausio galimo scenarijaus pavyks išvengti.

Apmaudu tai, kad užklupti viruso praradome tiek daug brangaus laiko situacijai suvaldyti.

Dabar galiu tik konstatuoti faktus, kad tam prireikė net 10 dienų įtempto darbo, skaičiuojant nuo kovo 19-osios, kai buvo nustatytas koronavirusas vienam iš ligoninės gydytojų.

Klausiate, kodėl?

Pirmuosius viruso testus ligoninė po ilgų prašymų ir reikalavimų galiausiai gavo tik kovo 25-ąją, t. y. jau praėjus 6 dienoms po pirmojo viruso atvejo nustatymo mūsų darbuotojai.

Net ir gavus testus paaiškėjo, kad komplektacija nebuvo visa (trūko specialių pagaliukų mėginiams paimti). Todėl teko nustatyti prioritetus: pirmiausia testuoti ligoninėje dar esančius pacientus ir darbuotojus, ir tai užtruko net 2 dienas (kovo 25–26 d.). Daugumos šių testų atsakymus iš Vilniaus laboratorijų gavome tik praėjus 3–4 dienoms po testų paėmimo ir išvežimo (kovo 28–29 d.). Nesame išskirtiniai – laboratorijose eilėse laukia nemažai paimtų mėginių: džiugu, kad šis klausimas galiausiai pradėtas spręsti nacionaliniu lygiu.

Būtent dėl to, kad testų rezultatų reikia laukti tiek ilgai, kilo emociškai itin sunki situacija dėl mirusių pacientų. Jų artimieji turėjo keletą dienų lauki testų rezultatų, kad galiausiai būtų leista atsiimti mirusiojo kūną ir jį palaidoti. Ieškojome būdų padėti, skambinome, prašėme paskubinti, tačiau veltui. Galime tik apgailestauti. Bet tokia yra realybė. Galbūt sprendžiant nacionalines problemas ne visada pakanka laiko ir dėmesio bei empatijos vieno miesto situacijai.

Siekdami tęsti testavimą likusiomis kukliomis ligoninės darbuotojų pajėgomis, bendradarbiaudami su PSPC darbuotojais, įrengėme koronaviruso testų paėmimo punktą prie ligoninės priimamojo skyriaus. Tad jau nuo penktadienio (kovo 27 d.) pradėjome testuoti izoliacijoje esančius ligoninės darbuotojus. Jų testavimas užtruko net 4 dienas ir tęsėsi iki pat pirmadienio vakaro, nes dėl sudėtingos procedūros per dieną galėjome paimti tik 40–60 testų (paimti vieną testą, laikantis visų saugumo reikalavimų, užtrunka apie 10 min.).

Šiuo metu (2020 03 31 10.30 val.) yra gauti 229 iš 283 darbuotojų tyrimų atsakymai. Deja, 20-čiai iš jų buvo patvirtintas virusas. Tad iš viso antradienio ryto duomenimis turime 28 koronavirusu užsikrėtusius darbuotojus. Stengsimės, kad jiems būtų užtikrinta reikiama medicininė ir psichologinė pagalba.

Tenka pripažinti, kad mūsų ligoninė tapo pirmuoju tokiu dideliu koronaviruso taikiniu, žiniasklaidos dėmesio centru ir akivaizdžiu įrodymu, kad nacionalinė sveikatos apsaugos sistema neįvertino galimų pandemijos grėsmių, nebuvo laiku ir tinkamai pasiruošusi pasitikti šį pavojingą virusą bei, prireikus, padėti rajonuose veikiančioms medicinos įstaigoms, esančioms arčiausiai šimtų tūkstančių pacientų. Apmaudu, kad regioninės ligoninės yra paliktos nuošalyje, neretai akcentuojant, kad tai – tik vietos valdžios atsakomybė, turi pačios spręsti kylančias problemas, nes greitos ir operatyvios pagalbos vis dar stokojama.

Vilties teikia žinia, kad pirmadienį Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu, į Ukmergę išsiųsta asmens apsaugos priemonių iš valstybės rezervo civilinės saugos priemonių atsargų siunta bei pažadėta, prireikus, jų išsiųsti daugiau. Esame už tai dėkingi ir tikimės, kad tai reiškia, jog mūsų problemos galiausiai taps ir nacionalinio lygmens kovos su koronavirusu pajėgų prioritetu. Viliamės, kad bus baigta skubotai ieškoti „iešmininkų“, ir imtasi kartu spręsti problemas vardan mūsų rajono gyventojų gerovės.

 O mes tuo tarpu dėsime visas pastangas, kad kuo greičiau atgaivintume Ukmergės ligoninės veiklą, idant mūsų ligoninės darbuotojai galėtų jaustis saugūs ir tęsti savo sunkų kasdienį pasiaukojantį darbą, o mūsų pacientai ir miesto gyventojai gautų kuo geresnę medicinos pagalbą.

Dėkoju už jūsų supratingumą ir palaikymą.

Rimvydas Civilka,

Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

-1 # Objektyviai 2020-04-05 20:58
Ligonines vadovas turi atsistatydinti. Jis privalo prisiimti atsakomybe.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+2 # Ką Jūs 2020-04-06 23:46
Objektyviai nusišnekat? Visose ligoninėse panaši padėtis. Dabar visų ligoninių vadai turi atsistatydint?? Dar kokių nors durnų pasiūlymų turite?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+4 # Pritariu 2020-04-05 22:34
Tokia nesamonė,tiek srgančių medikų,kurie net nepriime sergančiųjų korona,blyn nu kur jūsų pačių atsakomybė,o tokie mandri daktarai buvo,nedrįsk kažko paklaust,kaip dabar eit į ligoninę
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
+1 # Rasa 2020-04-06 23:29
Be žodžių :sad:
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
0 # Martha Hodges 2020-07-19 18:55
Kaip aš sugebėjau susigrąžinti savo mylimą vyrą, pasitelkdamas dr. Ajayi burtų žinovą, kurį palaimino protėviai nuo gimimo, jis yra palaiminimas pasauliui, nes jis padėjo daugybei žmonių įvairiais gyvenimo aspektais, mano vyras paliko ir pažadėjo daugiau niekada nebūti su manimi ir vaikais, kad jis pavargo nuo santuokos. Dr Ajayi padėk man persigalvoti, pasakydamas burtą, ir šiandien gyvensiu su meile. Galite susisiekti su gydytoju Ajayi jo „Viber“ ar „Whatsapp“ numeriu: +2347084887094 arba el. paštu: , jei turite kokių nors problemų, kurias rasite, ir gausite jų sprendimą.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų