Gyventojai prašo juos gelbėti ženklais

Gyventojai prašo juos gelbėti ženklais / Tokiais kelio ženklais norima pažymėti ir visas sodų bendrijas. Gedimino nemunaičio nuotr.

„Pušelėje“ bus ribojamas eismas, tačiau visos Ukmergės sodų bendrijos gyvenamųjų zonų statuso kol kas neįgis. Šie ir kiti sprendimai buvo priimti šią savaitę vykusiame Savivaldybės kelių eismo saugumo komisijos posėdyje.

Apie tai informavo rajono savivaldybės Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos poskyrio vyr. specialistė Aida Kravcova.

Į komisiją su prašymu iki 30 kilometrų per valandą apriboti greitį kreipėsi „Pušelės“ sodų bendrijos pirmininkė Tivana Baranovienė. Komisija tam neprieštaravo. Gavusi šį pritarimą bendrijos pirmininkė toliau galės kreiptis į Kelių policiją dėl greičio ribojimo ženklo pastatymo vietos.

Kitas panašus prašymas, susijęs su automobilių greičiu, gautas iš Ukmergės susivienijimo „Sodai“ pirmininko Juliau Kazėno. Jis prašo, kad visoms sodų bendrijoms būtų suteiktas „gyvenamosios zonos“ statusas.

Teritorijoje, paženklintoje kelio ženklais „Gyvenamoji zona“, bei daugiabučių namų kiemuose eismo dalyviams draudžiama važiuoti didesniu kaip 20 km/h greičiu, stovėti įjungus transporto priemonės variklį, mokyti vairuoti, palikti stovėti didesnės kaip 3,5 t didžiausiosios leidžiamosios masės krovininius automobilius, autobusus, taip pat traktorius, savaeiges mašinas. Galioja ir kiti apribojimai.

Komisija nutarė tokiam siūlymui kol kas nepritarti, tačiau pasidomėti šiuo klausimu iš esmės.

Pabaisko seniūnijos gyventojas kreipėsi su prašymu išasfaltuoti palei jo kaimo turizmo sodybą einantį žvyrkelį. Šio klausimo komisija negalėjo patenkinti – tai ne jos kompetencija.

Komisijoje gautas Ukmergės gyventojos siūlymas Vilniaus gatvėje už tilto, važiuojant link Užupio, pastatyti ženklą „Stovėti draudžiama“, draudžiantį stovėti atkarpoje iki sankryžos su Bugenių gatve.

Tokio siūlymo motyvas – Vilniaus gatvės kelkraštyje dažnai stovintis automobilis. Pasak siūlymo autorės, piko valandomis jis trukdo eismui.

Kadangi Vilniaus gatve rūpinasi VĮ Vilniaus regiono keliai, komisija šį siūlymą perdavė šiai įmonei.

Iš Šešuolių seniūnijos gautas prašymas pastatyti STOP ženklą ties išvažiavimu į pagrindinį kelią Ukmergė-Molėtai nuo Šešuolių pusės. Nutarta šį prašymą išnagrinėti nuvykus į vietą.

Keli klausimai, susiję su eismo saugumu, gauti per savivaldybės „Feisbuk“ paskyrą. Vienas – apgenėti medžius Ąžuolų gatvėje, nes jie trukdo geram matomumui. Ši pastaba bus įgyvendinta.

Kitas pastebėjimas – dėl Gedimino gatvėje šalia picerijos esančios pernelyg mažos stovėjimo aikštelės. Esą čia automobiliai sustatomi taip, kad išlenda į gatvę ir sukelia eismo problemų.

Šis klausimas kol kas lieka neišspręstas. Manoma, kad situacija pasikeistų prie picerijos pastačius ženklą, nurodantį automobilių statymo būdą. Tačiau tokiu atveju ir taip maža aikštelė taptų dar netalpesnė.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *