Gyventojus ragina balsuoti raštu

Gyventojus ragina balsuoti raštu / Gedimino Nemunaičio nuotr.

Susirinkimai namo tvarkymo ir priežiūros klausimais daugiabučių gyventojų ne itin mėgstami. Todėl namus administruojanti UAB Ukmergės butų ūkis jų nuomonę nusprendė sužinoti kitaip.

Šiomis dienomis butų savininkams platinami įmonės parengti balsavimo raštu biuleteniai. „Tvirtinantis penkerių metų finansinį planą, vykdom gyventojų balsavimą raštu dėl namo valdymo klausimų. Toks gyventojų sprendimų priėmimo būdas numatytas Civiliniame kodekse – arba susirinkimas, arba balsavimas raštu“, – sakė Butų ūkio direktorius Giedrius Pocius.

Šito, anot jo, prireikė dėl vangiai į susirinkimus besirenkančių gyventojų: „Žmonės pasyvūs, susirinkimai nevyksta. Gal neturi laiko arba dar iki galo nežino savo pareigų dalyvauti namo administravime. Todėl pabandėm kitą formą: taip patogiau dėl laiko ir galima apgalvoti, pasitarti su kaimynais.“

Butų ir kitų patalpų savininkams parengtuose biuleteniuose svarstomi klausimai – dėl namo techninės priežiūros tarifo patvirtinimo, dėl namo šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros tarifų ir prižiūrėtojo patvirtinimo, dėl planuojamų namo remonto darbų 2016–2020 m. ir kaupiamųjų lėšų tarifo patvirtinimo.

Gyventojai taip pat turi atsakyti, ar pritariantys biuletenyje įmonės siūlomiems tarifams, planuojamiems namo remonto darbams, ar sutinka, kad šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas būtų Ukmergės butų ūkis.

„Iš anketų tikimės sužinoti, ką gyventojai per ateinančius penkerius metus norėtų keisti, kur pasitvarkyti. Į jų nuomonę bus atsižvelgta ir tai įtraukta į administratoriaus planus“, – sako G. Pocius.

Užpildytus biuletenius prašoma įmesti į laiptinėse esančias Butų ūkio dėžutes arba grąžinti į pačią įmonę (S. Daukanto g. 18). Balsavimas laikomas įvykusiu, jei iki nurodyto termino grąžinama daugiau kaip pusė atsakytų anketų.

„Iš viso administruojam apie 5500 butų – teko parengti du trečdalius tiek anketų. Išsiųsti visas vienu kartu nėra galimybių, todėl jos dar platinamos. Tačiau ne visi gyventojai į šiuos biuletenius pasižiūri rimtai, ne visi grąžina“, – apgailestauja direktorius.

Užpildyti biuleteniai turi būti grąžinti įmonei iki vasario 4 dienos. Balsavimo metu priimti sprendimai būtų laikomi įsigaliojusiais nuo sausio 1 dienos.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *