Į viešumą kyla smurto prieš vaikus atvejai

Į viešumą kyla smurto prieš vaikus atvejai / Gedimino Nemunaičio nuotr.

Praėjusią savaitę žinia apie smurtą prieš vaiką pasiekė iš Veprių. Prieš mažametę mergaitę smurtavo mama. Šis atvejis – vienas iš daugelio, pastaruoju metu pasiekiančių šalies policijos ir vaiko teisių apsaugos darbuotojus.

Ukmergės policija praneša vasario 23 d. gavusi informacijos iš rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus. Pranešta, jog vasario 22 d. į Veprių seniūniją kreipėsi Veprių pagrindinės mokyklos mokytoja.

Ji pasakojo, jog viena pirmokė (g. 2009 m.) per pamoką skundėsi, kad vasario 20 d. ją namuose mušė mama. Ji sudavė mergaitei ranka į veidą. Maža to, prieš kelias dienas, anot pirmokės, mama mušė ją su vytele per sėdmenis ir kojas.

Šeimoje po gauto pranešimo apsilankė policijos pareigūnai. Pranešama, kad smurtavimu prieš vaiką įtariama mama buvo sulaikyta. Atvykus policijai, moteris rasta neblaivi, jai nustatytas 1,62 promilės girtumas. Policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio „Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“ 3 dalį, susijusią su atsakomybės taikymu asmeniui, skriaudusiam mažametį.

Pasak minėto skyriaus vedėjos Astos Leonavičienės, ši Vepriuose gyvenanti šeima yra žinoma jo specialistams. Su problemomis šioje šeimoje susiduriama nebe pirmą kartą.

Po neseniai Kėdainiuose įvykusios tragedijos, kai buvo mirtinai sumuštas ketverių berniukas, visuomenė raginama nebūti abejinga ir pranešti apie pastebimą smurtą prieš vaikus. Su juo kovojama socialinėmis reklamomis, vykdomos įvairios akcijos, o policijos komisariatus užplūdo pranešimai.

Jų, neabejoja Ukmergės policijos pareigūnai, gali padaugėti ir pas mus. Rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Inga Malinauskienė pripažįsta: kol kas nepastebėta, jog panašių pranešimų būtų neįprastai daugiau. Tačiau viliamasi, kad Ukmergės rajono gyventojai, žinantys apie panašius atvejus, netylės.

Apie juos policijai vis aktyviau praneša ir vaiko teisių apsaugos skyrių darbuotojai.

Vien praėjusį ketvirtadienį, kai užregistruotas incidentas Vepriuose, šalies policijos suvestinėse užfiksuota nemažai panašių įvykių. Jurbarko rajone patėvis (g. 1960 m.) sudavė kumščiu į galvą, užlaužė ranką ir atėmė mobilaus ryšio telefoną iš nepilnametės (g. 2003 m.). Vilniuje namuose moteris (g. 1987 m.) diržu per koją auklėjo savo mažametį sūnų (g. 2011 m.).

Mažeikiuose neblaivus (1,54 prom. alkoholio) vyras (g. 1980 m.) savo sūnų (g. 2008 m.) tempė už ausies, sudavė ranka į galvą. Pranešta ir apie Vilniuje neblaivaus (2,94 prom.) vyro (g. 1961 m.) smaugtą svetimą berniuką (g. 2004 m.). Šalčininkų rajone neblaivus (1,91 prom.) vyras (g. 1973 m.) trenkė kumščiu į lūpą savo sūnui (g. 1999 m.). Už tai jis buvo uždarytas į areštinę.

Kitų pastarųjų dienų suvestinėse – taip pat bene daugiausia tokių įvykių įvairiuose rajonuose. Daugeliu atvejų smurtautojai buvo uždaryti į areštinę, pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamąjį kodeksą.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *