Išsakė baimes dėl Siesikuose duris atversiančių savarankiško gyvenimo namų

Išsakė baimes dėl Siesikuose duris atversiančių savarankiško gyvenimo namų / Siesikuose netrukus bus atidaryti savarankiško gyvenimo namai

Į redakciją paskambinęs Siesikų gyventojas išsakė abejonių ir nuogąstavimų dėl šiame miestelyje ketinamų atidaryti savarankiško gyvenimo namų.

Pastate, kuriame jie įsikurs, anksčiau gyveno vaikų globos šeimynos, o prasidėjus karui buvo apgyvendinti karo pabėgėliai iš Ukrainos. „Dabar vėl brangi renovacija ir jau pakabinta lenta, kad čia bus savarankiško gyvenimo namai“, – pasakojo vyras.

Tikino, kad vietiniai gyventojai nuogąstauja, jog čia bus apgyvendinti žmonės iš Ukmergės nakvynės namų, kurie miestelyje tik kels problemų. „Nenorime, kad taip būtų. Kodėl būtinai čia, Siesikuose?“ – kalbėjo prisistatyti nepanoręs vyras. Tikino, kad vietiniams gyventojams skaudu, jog jiems nepaaiškinama, kas čia gyvens, o viskas vyksta slaptai.

Taip pat jis išsakė esą daugelio siesikiečių pageidavimą, kad, jei jau jų miestelyje tokie namai kuriami, gal galėtų valdžia numatyti bent tris keturias vietas vietiniams žmonėms apgyvendinti. Žino, kad tokių žmonių, kuriems čia būtų patogu įsikurti, tikrai esama.

Ukmergės rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė sakė, kad su Siesikų gyventojais susitikimui šia tema ruošiamasi. Jo metu gyventojams bus atsakyta į visus rūpimus klausimus.

Pasak vedėjos, savarankiško gyvenimo namuose Siesikuose numatyta apgyvendinti nuo 22-iejų iki 24-ių žmonių, kurie savarankiškai gyventi negali ir neturi artimųjų, galinčių jais pasirūpinti.

Šiuo metu tokie žmonės siunčiami į visoje Lietuvoje esančias socialinės globos įstaigas. Viena iš tokių – Ukmergės rajone, Jasiuliškyje. Taip pat mūsų rajone yra dveji senelių namai.

Siesikuose, savarankiško gyvenimo namuose, žmonės gyvens prižiūrimi socialinių darbuotojų. Numatyti penki darbuotojų etatai.

Pasak vedėjos, kokie konkrečiai asmenys bus apgyvendinti, šiuo metu dar nežinia. Tai nuspręs specialiai šiems klausimams spręsti sudaryta komisija. „Asmenys kol kas tikrai nežinomi“, – patikino vedėja. Taip pat informavo, kad apgyvendinimas šiuose namuose gyventojams kainuos 20 proc. jų pajamų.

Būtent tokio tipo įstaigos mūsų rajone kol kas nėra –  ši bus pirmoji. Jos veiklą administruos Ukmergės socialinių paslaugų centras.

Kada tiksliai bus atidaryta naujoji įstaiga, neskelbiama. Pasak A. Leonavičienės, planuojama kovo arba balandžio mėnesį.

Pažymima, kad tokios kaip ši įstaigos – savarankiško gyvenimo namų – įkūrimas buvo numatytas savivaldybės strateginiuose planuose. Patalpos veiklai atsilaisvino, kai apgyvendintai vaikų šeimynai nebuvo pratęsta licencija, nes neatitiko įstatymiškai keliamų reikalavimų. Tačiau kaip tik tada prasidėjo karas Ukrainoje ir patalpų prisireikė ukrainiečiams apgyvendinti. Vėliau vieni ukrainiečiai išsinuomojo būstus, kitiems buvo suteikti socialiniai būstai, treti grįžo į tėvynę.

Skyriaus vedėja taip pat išsakė poziciją dėl baimių, kad į Siesikus bus atkeldinti žmonės iš Ukmergės nakvynės namų. Pasak A. Leonavičienės, nakvynės namai yra tarpinė stotelė – ten laikinai gyvena ir į įvairias bėdas patekę dirbantys žmonės.

Taip pat prisiminė koks, anot jos, milžiniškas Siesikų bendruomenės pasipriešinimas buvo kadaise, kai tuose namuose buvo apgyvendintos vaikų šeimynos. Tačiau  paskui viskas nurimo.

Vedėja patikino, kad, prieš steigiant savarankiško gyvenimo namus, patalpose buvo atliktas remontas. Tačiau esą tikrai ne auksinis, kaip kad svarstė į mūsų redakciją paskambinęs vyras. „Buvo atliktas tikrai nebrangus kosmetinis patalpų remontas, kai kur tvarkyta elektros instaliacija, į ekonomiškus pakeisti šviestuvai“, – sakė vedėja.

Dėl vietų, skirtų konkrečiai Siesikų gyventojams, sakė, kad tokios išlygos nenumatytos, tačiau, esant poreikiui, tikrai bus apgyvendinti ir šio miestelio savarankiškai nebegalintys gyventi neįgalieji ar senjorai.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *