„Išsikraustant visada apima liūdesys“

„Išsikraustant visada apima liūdesys“ / Autorės nuotr. Viena iš kunigo Š. Petrausko tradicijų – Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narių pasveikinimas su artėjančiomis Kalėdomis.

 Ukmergėje išleistuvės – į kitą parapiją tarnystei iškeliauja Ukmergės Švč. Trejybės ir Lyduokių Šv. arkangelo Mykolo parapijų klebonas kunigas Šarūnas Petrauskas.

Nors mūsų mieste yra trys katalikų bažnyčios, o kunigų rotacija yra įprasta praktika, išlydėtuvių į naują parapiją būta jau seniai. Taip nutiko, nes į Pašilėje esančią bažnyčią naujas kunigas atvyko ankstesniajam susirgus, o Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios ankstesnis kunigas iš einamų pareigų pasitraukė pats.

Š. Petrauskas patikina, kad, nors kunigas žino, jog vienoje vietoje ilgai neužsibus, išsikraustant visada apima liūdesys. „Skausmingi tokie dalykai. Susibendrauji, užmezgi ryšius su žmonėmis. Stengiesi ypatingai neprisirišti, bet žmogiški santykiai vis tiek atsiranda. Tai ir yra sunkiausia“, – neslepia klebonas. Pažymi: nepaisant vietos, kurioje tarnauji, ir naujų žmonių, pati tarnystė visur yra panaši.

Jam šis išsikraustymas bus trečias. Pirmas paskyrimas buvo į mūsų rajono Žemaitkiemio ir Lyduokių parapijas, antras į Kauno rajone esančias Kulautuvos ir Paštuvos parapijas.

Abu paskyrimai truko po šešerius metus. Dabartines Ukmergės Švč. Trejybės ir Lyduokių Šv. arkangelo Mykolo parapijų klebonų pareigas ėjo bemaž dešimtmetį. „Ilgiau užsibuvau, nes keitėsi vyskupai“, – sako klebonas. Pasak jo, įprasta tarnystės trukmė – 7-eri metai.

Pasakojo, kad apie būsimą paskyrimą kunigas sužino anksčiau, nei apie tai viešai paskelbiama – vyskupas kviečia pokalbiui, informuoja, bet nauja vieta nėra viešinama.

Kunigas Š. Petrauskas iš Ukmergės išvyksta į Raseinių rajoną – paskirtas Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo, Žaiginio Šv. Antano Paduviečio ir Lyduvėnų Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijų klebonu bei penkerių metų kadencijai Raseinių dekanato vicedekanu.

Vertinti ir lyginti naujos vietos su dabartine nenorėtų. „Šiluva – nedidelis miestelis, bet žymus piligrimystės centras“, – sako Š. Petrauskas.

Ukmergėje jis gyveno klebonijai priklausančiame bute pačiame miesto centre, netoli Švč. Trejybės bažnyčios. Sako, kad būstas, kurį palieka, yra pakankamai tvarkingas – atsikrausčius prieš dešimtmetį buvo atliktas kosmetinis remontas. Vienintelis jo minusas – miesto centro triukšmas, ypač jei lyginti su tuo, kuriame gyveno iki atvykstant į Ukmergę.

Dabar kraustysis gyventi ne į tokią triukšmingą vietą. Tiesa, Šiluvos miesteliui daug šurmulio suteikia atvykstantys piligrimai, ypač per garsiuosius Šiluvos atlaidus.

Nuopelnų dėl Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčios remonto Š. Petrauskas sau neprisiima. Vis dėlto, tai jo rūpesčiu buvo sutvarkytas bažnyčios bokštas, atkurtos autentiškos pastato išorės spalvos, tvarkomas maldos namų vidus. Už ganytojišką veiklą ir reikšmingus neatlygintinus darbus pernai Š. Petrauskas buvo apdovanotas Mero padėkos ženklu. Prieš pat išvykstant įgyvendintas apie kleboną tikrai priminsiantis sumanymas – įrengti valandas mušantys miesto kurantai.

Nepalyginamai rimtesni išorės ir vidaus remonto darbai įgyvendinami Lyduokių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Jie vykdomi dėl parapijos parengtų projektų. „Tai – didžiuliai darbai, kurie dar tikrai greitai nesibaigs“, – sakė klebonas.

Š. Petrauskas pastaruosius metus ėjo ir Ukmergės ligoninės kapeliono pareigas, o visuomeniniais pagrindais – rajono policijos komisariato kapeliono ir Ukmergės Vyčio 1002-osios Šaulių kuopos kapeliono pareigas.

„Esu dėkingas Dievui, kad buvau paskirtas dirbti Ukmergėje“, – išvykdamas sakė klebonas Š. Petrauskas. Švč. Trejybės bažnyčioje paskutinį kartą šventas Mišias jis aukos sekmadienį, liepos 30 d., 10 val.

Kleboną pakeis iš Kėdainių Šv. Jurgio ir Šventybrasčio Kristaus Atsimainymo parapijų atvykstantis kunigas Artūras Stanevičius. Jis yra paskirtas eiti ir Ukmergės ligoninės kapeliono pareigas, o dėl visuomeninių pareigų spręs pats.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *