Katės mato taip pat gerai, kaip ir žmonės, dažnai net geriau. Kačių regėjimas pritaikytas užfiksuoti judėjimą – tai praverčia medžiojant. Kaip ir žmonių, kačių regėjimas yra binokuliarinis, nors ne toks tobulas. Tai reiškia, kad katės, taip pat kaip ir žmonės, tikriausiai mato trimatę erdvę, o tai labai svarbu atstumo įvertinimui. Tačiau katės yra šiek tiek trumparegės. Tai rodo, kad jos labiau prisitaikiusios stebėti artimesnius objektus, tokius kaip grobis, kurį gali pasigauti kelių šuolių atstumu. Objektai, esantys toliau kaip keletas šimtų metrų, retai kada domina kates.
Katės sugeba iš 5 metrų atstumo užšokti ant siauros palangės ir nepaliesti stiklo. Toks sugebėjimas reikalauja ne tik puikios pusiausvyros, bet ir tikslaus atstumo suvokimo. Kačių akių tinklainėje yra tiek kūgelių, tiek stiebelių. Stiebeliai yra receptoriai, kuriuos akis naudoja naktiniam regėjimui ir judesio užfiksavimui. Kūgeliai naudojami dieną ir priima spalvinę informaciją. Palyginti su žmonėmis, katės turi daugiau stiebelių nei kūgelių, todėl jos geriau mato naktį ir geriau pastebi judančius objektus.
Silpnoje šviesoje, pavyzdžiui, naktį, spalvų nesimato, tik juoda, balta ir pilki atspalviai. Kačių vyzdys yra elipsės formos ir tai padeda jam atsidarinėti ir užsidarinėti daug greičiau nei apskritos formos vyzdžiui, be to, jis yra didesnis. Tai leidžia didesniam šviesos kiekiui patekti į akį. Katės akies dugne yra veidrodinė membrana, kuri atspindi per stiebelius perėjusią šviesą atgal į tuos pačius stiebelius, tik iš kitos pusės. Dėl to padvigubėja šviesos ekspozicijos laikas ir katės gali matyti tamsoje.
Nors katės ir negali matyti absoliučioje tamsoje, tačiau pro debesų plyšius prasišviečiančių žvaigždžių šviesos joms pakanka medžioklei. Naktį katės naudojasi savo ypatingai jautria klausa, kad nustatytų grobio buvimo vietą, o savo aštriu žvilgsniu nusitaiko ir pagriebia.
Ar katės mato spalvotai? Atrodo, kad taip, nors ne visai taip, kaip mes. Tyrimų rezultatai parodė, kad katės atskiria nuo žemo iki vidutinio ilgumo šviesos bangos spektro spalvas. Tai reiškia, kad katės mato purpurinius, žydrus, žalius ir geltonus atspalvius. Raudoni, oranžiniai, rudi atspalviai nepatenka į kačių spalvinio regėjimo spektrą ir tikriausiai katės juos mato kaip pilkus ar purpurinius pustonius. Taip pat gali būti, kad katės mato mažiau intensyvias spalvas nei žmonės. Labiausiai jos skiria žydrą ir žalią spalvas. Tyrimai rodo, kad katės atskiria daugiau pilkos spalvos atspalvių nei žmogus.