Nuo kitų metų rajone neliks dar dviejų mokyklų. Toks sprendimas greičiausiai bus priimtas, nes mokinių skaičius per metus neprognozuojamai sumažėjo.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Kitą rugsėjį skambutis tikriausiai neskambės Lyduokių pagrindinėje mokykloje, o Rečionių pagrindinė mokykla taps tik pradinių klasių skyriumi.
Nuo kitų metų rajone neliks dar dviejų mokyklų. Toks sprendimas greičiausiai bus priimtas, nes mokinių skaičius per metus neprognozuojamai sumažėjo.
Vilma NEMUNAITIENĖ
Rajone – mokyklų tuštėjimo metas.
Gedimino Nemunaičio nuotr.
Rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė pasakojo, kad didžiausias netikėtumas – labai sumažėjęs mokinių skaičius Lyduokių pagrindinėje mokykloje. Priežastys kelios – sumažėjęs gimstamumas ir tai, kad Ukmergėje darbus turintys tėvai savo atžalas vežioja į miesto mokyklas.
Kitąmet į Lyduokių pagrindinę mokyklą planuotų rinktis vos 28 vaikai. Mokyklos aplinkai per metus reikia 170 tūkst. litų. Vienam mokiniui tenka 6540 litų ūkio išlaidų. D. Steponavičienė sakė, kad susitikime su mokyklos bendruomene buvo pasiūlyta reorganizuoti ją prijungiant prie Želvos vidurinės ir paliekant vieneriems metams vieną pradinių klasių komplektą. Tačiau apklausus tėvelius išaiškėjo, kad tokiu atveju skyriuje liktų tik 7 pradinukai. Pagal mūsų šalies Vyriausybės nutarimą komplekte turi būti ne mažiau kaip 10 mokinių.
Apsvarsčius situaciją siūloma nuo rugsėjo pirmosios visas 1-8 klases prijungti prie Želvos vidurinės mokyklos. Mokiniai bus pavežami mokykliniu transportu, daliai pedagogų bus siūlomas darbas Želvos vidurinėje.
Liūdna situacija ir Rečionių pagrindinėje mokykloje. Gelbstint nuo uždarymo, šiemet į ją kasdien vežami septyni Ukmergės vaikų globos namų auklėtiniai. Tačiau aišku, kad kitąmet net ir toks gelbėjimosi ratas ugdymo įstaigos neišsaugos, nes joje planuoja likti vos 20 vaikų.
Siūloma Rečionių mokyklą prijungti prie Dukstynos pagrindinės mokyklos, paliekant Rečionių pradinio ugdymo skyrių.
Labai opus klausimas – ištuštėję ugdymo įstaigų pastatai. Jų pardavimas beveik nerealus ir dėl sudėtingų juridinių procesų, ir dėl visiško paklausos nebuvimo.
Ką daryti su tuščiu Lyduokių mokyklos pastatu, kol kas nežinia. O štai Rečionių mokyklos pastatą tikimasi prikelti naujam gyvenimui. D. Steponavičienė sakė beveik neabejojanti, kad pavyks gauti „europinių“ pinigų pastato renovavimui. Ši bazė būtų priskirta būsimai Menų mokyklai (ją ketinama kurti sujungus Dailės ir Muzikos mokyklas). Pastatas būtų pritaikytas universaliai daugiafunkcei Menų mokyklos veiklai. Čia galėtų vykti menų plenerai, konferencijos, etnokultūros pamokos.
Visi šie planai bus įgyvendinti, jei sulauksime Europos Sąjungos struktūrinių lėšų paramos.
Klausimas dėl Rečionių ir Lyduokių mokyklų ateities bei dėl Dailės ir Muzikos mokyklų sujungimo į Menų mokyklą bus svarstomas kitą savaitę vyksiančiame rajono tarybos posėdyje.