Sma­gūs ei­lė­raš­tu­kai

Avelės riestainiai

Nori avinas pyrago,
Ir avelė krosnį kuria.
Liepsnos šoka, malkos spraga,
Keldamos ugnies kepurę.

Krosnį burė iškūreno,
Kepti kepinius pašovė
Ir skylėm ant rago seno
Karštus riestainius sumovė.

Avinas papurto ragą:
– Noriu, tau sakau, pyrago!..

 
Išdaiga
 
Su voratinkliais rugsėjo
Bobų vasara atėjo.
Krykštauja smagus voriukas
Ir voratinkly tik supas:
 
– Pažiūrėk, pulkai kasėjų
Bulvių pasirinkt išėjo! –
Ir voriukas sau kvatojas:
– Jums voratinkliais supinsiu kojas!..
 

Tai – sma­gūs ei­lė­raš­tu­kai iš uk­mer­giš­kės li­te­ra­tės, Lie­tu­vos ne­pri­klau­so­mų ra­šy­to­jų są­jun­gos na­rės, ku­rian­čios ir ma­žie­siems, Apo­lo­ni­jos Gri­go­ny­tės pa­čios nau­jau­sios ei­lė­raš­čių vai­kams kny­gu­tės „Kai­my­nė­liai“. Po­ezi­ją mėgs­tan­tys ma­žie­ji skai­ty­to­jai jo­je ras links­mų pos­mų apie gam­tą, jos gy­ven­to­jus, kai­mą, drau­gys­tę ir ki­tus gra­žius jaus­mus.

Ne vie­ną ei­lių rin­ki­nį vai­kams iš­lei­du­si ra­šy­to­ja sa­ko, jog šis ne­se­niai iš­ėjęs lei­di­nu­kas – tai tar­si ir pa­sau­lio pa­ži­ni­mo kny­ge­lė, ku­rio­je ei­lė­raš­čiais pa­sa­ko­ja­ma apie žmo­gų, gam­tą. „Kai­my­nė­liuo­se“ mie­lą vai­kys­tės pa­sau­lį su­ku­ria El­vy­ros Vai­čiū­nie­nės pie­ši­nė­liai: čia – ir klou­nai, ir sau­ly­tės, dru­ge­liai, avi­nu­kai, paukš­čiu­kai... Vis­kas taip šil­ta ir jau­ku!

„Ši kny­ge­lė – tam, kad su­pras­tu­me, jog pa­sau­ly­je gra­žu ir ge­ra. O ge­riau pa­ži­nę pa­sau­lį jį pa­mil­si­me...“ – tei­gia pa­ti au­to­rė.

 

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų