Miesto šventę „suko“ vėjo malūnėliai

Miesto šventę „suko“ vėjo malūnėliai / Miesto šventės tema šiemet buvo susijusi su vaikyste.

Praūžė Ukmergės 686-ojo gimtadienio proga surengta Miesto šventė, subūrusi ukmergiškius, svečius iš kitų miestų bei užsienio, pasiūliusi įvairiausių pramogų ir linksmybių.

Šiemet šventė pavadinta „Mano vaikystės miestas – Ukmergė“, o jos simbolis – vėjo malūnėliai, kurie – spalvoti, maži ir dideli – sukosi visur, kur tik bepažvelgsi.

Įvairūs kultūriniai ir muzikiniai renginiai prasidėjo dar prieš savaitę, o ir prieš birželio 1-ąją vyko jau keletą dienų. Šeštadienio rytą mėgstantieji sportuoti tradiciškai pakviesti į rytinę mankštą.

Miesto centro erdvėse vykusias daugybę akcijų, edukacijų galėjo stebėti ar jose dalyvauti ir mažieji, ir suaugusieji. Ukmergiškiams ir miesto svečiams siūlyta koncertų, spektaklių, žaidimų, viktorinų, vyko kojūkininkų pasirodymai, įvairūs šou. Knygomis prekiavo žinomos šalies leidyklos.

Publiką linksmino žinomi šalies atlikėjai, įvairiomis pramogomis lepintis galėjo vaikystės dieną minėję mažieji šventės dalyviai. Skambant muzikai ir mainantis spalvoms „šoko“ prie savivaldybės įrengtas fontanas.

Gausiai susibūrę abiejose Kauno gatvės pusėse Ukmergės gimtadienio dalyviai laukė šventinių eitynių „Vėjo malūnėlis“ žygiuotojų. Jie tradiciškai ėjo nuo Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos iki Kęstučio aikštės. Eitynėms Ukmergės jaunimo laisvalaikio centre iš viso užsiregistravo 55 įmonės, įstaigos, organizacijos – beveik 1 900 žmonių. Pirmąkart dalyvavo Ukmergės rajono neįgaliųjų draugija, vaikų darželis „Vaikystė“, Radiškio kaimo atstovės su žirgais, dziudo klubas, vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogai, Žemaitkiemio miestelio bendruomenė.

Pirmąkart svečiuose – šiauliečiai „Ritmas kitaip“ – mušamųjų grupė. Pats Jaunimo laisvalaikio centras šiemet siūlė nuotaikingą, šventės temą atitinkančią, pramogą vaikams ir ne tik – piešimą ant veidų.

Viešai pasveikinti nuo praėjusios šventės iki dabar gimę naujieji Ukmergės piliečiai. Renginiuose dalyvavo atvykusios užsienio delegacijos. Suorganizuota daug sporto renginių, tarp jų – tarptautinės kikbokso varžybos, atviras Lietuvos vaikų kikbokso čempionatas, respublikinis bočios turnyras, futbolo,  paplūdimio tinklinio, kiti turnyrai.

Miesto gimtadienis tęsėsi ir sekmadienį. Vyko Lietuvos ir užsienio galiūnų turnyras. Tiesa, atėjusieji pasigedo stipruolio Žydrūno Savicko, kurį matė turnyrą reklamavusiame plakate. Kai kurie šypsojosi  atėję vien dėl jo… Drąsiausieji  kviesti į rankos lenkimo varžytuves.

Šių metų Miesto šventei savivaldybės biudžete buvo numatyta skirti 14 000 Eur. Galutinė šventės sąmata, kas ir kiek kainavo, paaiškės vėliau. Kaip ir kasmet, pusė šventės išlaidų sumos skiriama iš savivaldybės biudžeto, kitą dalį sudaro rėmėjų lėšos. Vieni iš jų žadėjo paremti pinigais, o kiti – nemokamomis paslaugomis.

Šventinėmis dienomis šypsojosi net pats dangus. Vieni atėjusieji džiaugėsi siūlomomis pramogomis, kitiems labai patiko koncertai, dar kiti sakė pasigedę daugiau renginių suaugusiesiems – ne vaikams. Pastebima, kad ir „blaivių“ švenčių tradicija pasiteisina, nors gerokai apsvaigusių tikrai buvo.

Tačiau, ukmergiškių manymu, įsigyti maisto kvietę prekybininkai bei atrakcijų siūlytojai smarkiai prasilenkė su realybe. Lėkštelė plovo už 5 eurus ar kelių minučių atrakcionas vaikui už tokią pačią kainą – tikrai ne kiekvieno nosiai…  

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Miesto šventę „suko“ vėjo malūnėliai / Miesto šventės tema šiemet buvo susijusi su vaikyste.

Miesto šventę „suko“ vėjo malūnėliai / Miesto šventės tema šiemet buvo susijusi su vaikyste.

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *