Surengė Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę

Surengė Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę /

Kiekvieną vasarą Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke vyksta Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventė, į kurią susirenka žmonės iš įvairių šalies miestų ir miestelių.

Partizanų ir visų laisvės kovų dalyvių atminimo šventę Vidiškių seniūnijoje Kadrėnų kaime esančiame parke kasmet organizuodavo jo įkūrėjas monsinjoras Alfonsas Svarinskas.

Šeštadienį vykęs renginys šiemet sutapo su monsinjoro 4-osiomis mirties metinėmis.

Pirmiausia visi nuvyko į Dukstynos kapines, kur meldėsi ir padėjo gėlių prie monsinjoro kapo.

Prieš vidurdienį Partizanų parke buvo atidengtas koplytstulpis, skirtas vyskupui Pranciškui Ramanauskui, ir pašventintas atminimo kryžius Kadrėnų partizanams.

Iškilmėse dainavo Ukmergės kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremtinys“, vadovaujamas Julės Juodienės.

Po atviru dangumi buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvos laisvės kovotojus. Jas aukojo arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, vyskupas Jonas Kauneckas.

Giedojo Vilniaus Gailestingumo šventovės jaunimo ansamblis.

Po to pagal ilgametę tradiciją vyko paskaitos: kalbėjo istorikė dr. Aistė Petrauskienė, partizanas Jonas Kadžionis, Vilniaus universiteto filosofijos magistrantas Vytautas Vyšniauskas. Koncertavo Vilniaus karininkų ramovės ansamblis „Vilnelė“.

Susirinkusieji buvo vaišinami kareiviška koše ir arbata.

UŽ inf.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *