Naujas žvyrkelių atkarpas asfaltuos pagal eilę

Naujas žvyrkelių atkarpas asfaltuos pagal eilę / Šalyje rengiamasi naujiems valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo projektams.

Šalyje rengiamasi naujiems valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo projektams.

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) skelbia, kad prioritetinės eilės sąrašas bus sudaromas atsižvelgiant į savivaldybių reitinguotus asfaltuotinų kelių ruožus.

Informaciją apie šiuos ruožus savivaldybės direkcijai turi pateikti iki kovo 31 dienos.

„2018–2024 metų žvyrkelių asfaltavimo prioritetinė eilė juda į pabaigą, per kelerius metus  pavyko išasfaltuoti daugiau kaip 1 400 km valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga. Rengiamės sudaryti naują prioritetinę eilę, pagal kurią bus asfaltuojamos naujos žvyrkelių atkarpos. Kviečiame savivaldybes įsitraukti į planavimo procesą: sudėlioti savo prioritetus ir nurodyti, kokius kelius reikėtų asfaltuoti pirmiausia. Taip galėsime efektyviausiai ir racionaliausiai panaudoti valstybės lėšas“, – sako susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

Ministerija skelbia, kad asfaltuotinų žvyrkelių sąrašas sudaromas vertinant juos pagal balus, atskiras ruožas gali surinkti iki 100-o balų. Balai bus skiriami atsižvelgiant į eismo intensyvumą ruože, neasfaltuotos dalies ilgį bei gyventojų ir darbuotojų skaičių kelio aplinkoje. Susumavus visų šių kriterijų balus, asfaltuotinas žvyrkelio ruožas galės surinkti iki 65-ių balų.

Skelbiama, kad savivaldybės, nurodydamos prioritetus, gali pridėti projektui iki 25-ių balų. Papildomi 10 balų bus skiriama ir tuomet, jei asfaltuotinas ruožas sutampa su viešojo transporto ar mokyklinių autobusų maršrutais.

„Surinkę ir įvertinę informaciją iš visų  savivaldybių, sudarysime galutinį asfaltuotinų kelių ruožų su žvyro danga prioritetinį sąrašą. Jame asfaltuotini ruožai bus išdėstyti prioriteto tvarka pagal gautų balų sumą ir darbai bus atliekami pagal Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo galimybes“, – sako LAKD Infrastruktūros palaikymo ir vystymo grupės vadovas Martynas Gedaminskas.

KPPP šiems metams žvyrkeliams numatyta 7,7 mln. eurų. Atlikus vertinimą, šiuo metu yra  nustatyti 354 asfaltuotinų žvyrkelių ruožai (apie 1 360 km iš esamų 5 280 km).

LAKD Komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas informavo, kad daugiau žinių apie žvyrkelių ruožus galės pateikti balandžio pradžioje, kai savivaldybės pateiks papildomus balus.

Gegužės mėnesį planuoja pateikti galutinę planuojamų asfaltuoti žvyrkelių eilę, apjungus visas savivaldybes.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *