Naujuosius pasitiko ledinėje Šventojoje

Naujuosius pasitiko ledinėje Šventojoje / Ukmergės sveikuoliai

Ukmergės sveikuoliai tradicijų nelaužo. Pirmąją metų dieną, kaip ir kasmet, jie nėrė į Šventąją šalia pėsčiųjų tilto. Dalyvių neatbaidė šaltas oras – temperatūra buvo nukritusi 8 laipsnius žemiau nulio, upės krantai buvo gerokai apšalę.

Prieš maudynes sveikuoliai padarė mankštą miesto stadione. Sugrįžę į maudynių vietą, 14 šalčio neišsigandusių vyrų ir moterų paskubomis nusirengė ir susikibę rankomis įšoko į upę.

Neilgai lediniame vandenyje užtrukę ruoniai po maudynių linkėjo vieni kitiems laimingų naujųjų metų, atvykusius draugus ir bičiulius ragino kitais metais nelikti ant kranto, o prisijungti maudynėms. Ukmergės sveikuolių klubo vadovė Nijolė Kaselienė džiaugėsi šįmet gausiai dalyvavusiųjų skaičiumi, tarp jų – Ukmergės policijos pareigūnais.

Šias maudynes jau daugelį metų rengiančio Ukmergės sveikuolių klubo atstovai tikina, kad maudytis lediniame vandenyje gali kiekvienas. Norintys išbandyti save ir atsikratyti nepagrįstos baimės šaltam vandeniui kviečiami į Palangoje vyksiančias tradicines ruonių maudynes vasario 13 d.

Metus maudynėmis tradiciškai pradeda visos šalies sveikuoliai. Jų teigimu, tai proga energingai pradėti naujus metus.

Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis sutinka, kad maudynės lediniame vandenyje organizmui – didžiulis stresas, bet tvirtina, kad jis turi labiau teigiamos nei neigiamos įtakos. Tai – tarsi priminimas, paraginimas organizmui atsibusti ir įjungti apsnūdusias gyvybines galias.

Ukmergės žinios

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *