P. Cvirkos gatvėje – nepaprasta pėsčioji

P. Cvirkos gatvėje – nepaprasta pėsčioji / Autorės nuotr.

Gatve keliaujanti gulbė – toks vaizdas trečiadienį stebino Ukmergės P. Cvirkos gatvės gyventojus ir praeivius.

Žmonės fotografavo keistą pėsčiąją, vairuotojai atsargiai stabdė automobilius ir davė jai kelią. Kurį laiką pastoviniavusi ir pavaikštinėjusi gulbė pakilo ir nuskrido.

Gamtininkas ornitologas Gediminas Petkus sako, kad mieste matyti gatve einančią gulbę tikrai nėra įprastas reiškinys. Pasak jo, pilka gulbės spalva rodo, kad tai – pusantrų metų dar neturintis jauniklis. Maždaug nuo tokio amžiaus gulbių spalva pasikeičia ir jos tampa baltos.

„Greičiausiai jauniklis pasimetė nuo savo būrio ir tėvų ir dėl kažkokių priežasčių nusileido tiesiog miesto centre“, – svarstė ornitologas. Tai, kad paukštis nuskrido, rodo, jog nėra sužeistas ar sergantis. Pasak gamtininko, jis greičiausiai ras savo būrį ir laimingai išskris žiemoti.

G.Petkus pasakojo, kad gulbės šiuo metu būriuojasi ir skrenda į šiltesnius kraštus. Tačiau ne per toliausiai – iki Danijos, Vokietijos. Neretai apsistoja Baltijos jūroje.

Šiltėjant klimatui daug paukščių lieka žiemoti ir Lietuvoje, šimtai jų žiemoja Kauno mariose.

Pasak pašnekovo, ornitologai ragina nemaitinti laukinių paukščių, antraip jie tikrai nenorės išskristi ir, atėjus žiemai, lauks žmonių pagalbos. Radus pasimetusį paukštį geriau nepulti prie jo su skanėstais, o palikti ramybėje. Pagalbą kviesti reikėtų tik jei paukštis yra sužeistas ar sergantis.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *