Paramos prašytojų gerokai padaugėjo ir kaime

Paramos prašytojų gerokai padaugėjo ir kaime /

Smarkiai šoktelėjus malkų kainoms, dėl valstybės kompensacijų kietajam kurui įsigyti vis daugiau gyventojų kreipiasi ne tik į miesto savivaldybę, bet ir į kaimo seniūnijas.

Pivonijos seniūnijos socialinė darbuotoja Rima Diržauskienė sako, kad šiemet besikreipiančiųjų dėl kompensacijų padaugėjo du, o gal ir tris kartus.

Tiesa, per žiniasklaidą dažnai raginant žmones kreiptis dėl paramos, pasitaiko atvejų, kai to teiraujasi net ir tūkstantines išmokas iš valstybės šiemet gavę ūkininkai. Tokie prašymai netenkinami. Vis dėlto – tai retos išimtys. Didžioji dauguma, kuri prašo paramos kietajam kurui, ją ir gauna.

Yra ir kitų paramos formų – šeimos kreipiasi dėl socialinių ar vaikams skirtų išmokų. Tačiau, pasak R. Diržauskienės, ypač sunku šiuo metu vienišiems senoliams. Vieni vaikų neturėjo, kitų užauginti sūnūs ir dukros išvykę į užsienį, kartais nuėję klystkeliais ar mirę.

Nemenka parama sunkiai besiverčiantiems žmonės – maisto produktai iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo. Šiemet pabrangus maisto produktams, ši parama kaip niekada anksčiau laukiama ir vertinama.

„Yra daug sunkiai gyvenančių žmonių ir, deja, kasmet jų daugėja“, – pastebi socialinė darbuotoja liūdnai pajuokaudama, kad link gerovės valstybės tikrai neiname. Bent jau tą mato iš savo patirties. O ji tikrai nemaža – R. Diržauskienė socialine darbuotoja dirba jau 18 metų.

Džiaugiasi, kad, artėjant Kalėdoms, kai kurių vienišų senolių gyvenimą pavyksta praskaidrinti dovanomis. Kristina Dūdė, kuri anksčiau gyveno emigracijoje, o dabar persikėlė į Lietuvą, jau ne pirmus metus rengia akcijas, kurių metu stengiasi įgyvendinti senolių svajones. Akcijos iniciatorei seniūnija pasiūlo žmones, kurių situacija itin sudėtinga. Šiemet vienai vienišai močiutei buvo padovanotas mobilusis telefonas, o kitai – sveikatai stiprinti skirtos priemonės.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *