Asta KROGERTIENĖ
Policijos komisariato atstovė spaudai
Spalio 2-ąją šalies policijos bendruomenė mini profesinę dieną. Su kokiomis mintimis, rūpesčiais ir darbais šią dieną pasitinka Ukmergės policijos pareigūnai, kalbėjomės su rajono policijos komisariato vadovu Rolandu Kiškiu.
Švenčiant Policijos dieną, įvertinami ir nuveikti darbai. Kokiais pasiekimais galima pasidžiaugti?
Kaip ir visai policijos sistemai, Ukmergės r. policijai šie metai nebuvo lengvi. Jaučiame lėšų stygių, trūksta darbuotojų, ypač patrulinės tarnybos pareigūnų. Praėjusių metų pabaigoje įsigaliojo naujas įstatymas dėl smurto artimoje aplinkoje. Tai turėjo įtakos ikiteisminių tyrimų augimui – ikiteisminių tyrimų užregistruojama 24 proc. daugiau. Kartu su kolegomis skyrėme nemažai laiko, energijos ir jėgų, kad šios problemos neigiamai neatsilieptų viešajam saugumui.
Kokius svarbiausius įvykius ar pasiektus rezultatus išskirtumėte?
Nesinori minėti skaičių. Jau eilę metų vis daugiau ištiriama nusikalstamų veikų. Išaiškiname apie 90 proc. sunkių ir labai sunkių nusikaltimų. Šiais metais buvo įvykdyti 4 nužudymai, visi jie atskleisti. Atsižvelgiant į turimas pajėgas ir resursus, manau, tikrai neblogai susitvarkome su teisės pažeidimais, kurie susiję su neteisėtu disponavimu narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis. Šiam reiškiniui skiriame ir skirsime ypatingą dėmesį. Galime pasidžiaugti, kad antrus metus rajone nėra organizuotų ar besiformuojančių nusikalstamų grupių, nedaugėja nepilnamečių padarytų nusikalstamų veikų. Nors dirba tik trečdalis patrulių, tačiau pasiekiame, kad situacija eismo saugumo srityje jau penkti metai išliktų stabili, ypač kai kalbame apie skaudžius eismo įvykius.
Visuomenė dažnai nuomonę apie policijos pareigūnų darbą susikuria iš to, ką pateikia žiniasklaida, ar vienaip ar kitaip susiduria patys. Tačiau tai dažnai neatspindi, kokia yra ši profesija. Tad gal trumpai apibūdinkite policijos pareigūno darbo dieną.
Pasakysiu trumpai: daugumai pareigūnų darbo diena prasideda prabudus ir pasibaigia užmiegant, galvojant apie planuojamas priemones, atliekamus ikiteisminius tyrimus… Mintys apie darbus sukasi nuolat.
Ar dažnai pareigūnai sulaukia visuomenės dėkingumo ir pagalbos?
Dėkingumo ir pagalbos niekada nebūna per mažai, tačiau kasmet padėkos žodžių sulaukiame vis daugiau. Pagalbos taip pat. Todėl jau antri metai iš eilės turime tradiciją per Policijos dieną padėkoti žmogui, nelaimėje ar policijai aiškinantis nusikaltimus padėjusiam, pasiaukojusiam Ukmergės rajono gyventojui. Šiais metais apdovanojimą nusprendėme skirti saugos tarnybos AASE darbuotojui Sauliui Kuliešiui. Jo pagalba buvo reikšminga aiškinantis pavasarį Dukstynos mikrorajono gyventojus šiurpinusio padegėjo bylą.
Ką Jums pačiam reiškia Policijos diena?
Man, kaip ir didžiajai daugumai kolegų, Policijos diena yra ir bus iki gyvenimo pabaigos ypatinga diena. Šią dieną stabteli ir supranti, kad tikrai esi reikalingas, svarbus ir gyveni prasmingai…
Ko palinkėtumėte kolegoms profesinės dienos proga?
Pirmiausia noriu padėkoti mūsų kolektyvui. Išgyvename tikrai nelengvus laikus, matau, kaip kolegos aukojasi ir stengiasi. Todėl nuoširdžiai didžiuojuosi mūsų kolektyvu. Ramia sąžine galiu pasakyti: mes visi kartu tikrai esame stiprūs. Šios ypatingos dienos proga visiems – ir dirbantiems, ir išėjusiems į atsargą pareigūnams – noriu palinkėti: ir toliau būkime drauge, būkime vieningi, kas benutiktų, tikėkime tuo, ką darome, išlikime drąsūs, kantrūs ir sveiki.