Pastebėtų lokių žemėlapyje – ir Ukmergės miškai

Autorius Ukmergės žinios
Šį žemėlapį galima rasti puslapyje meskos.lt.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos sukurtame virtualiame žemėlapyje, kuriame galima sekti meškų lankymosi vietas, pažymėti ir Ukmergės miškai. Tiesa, teigia, kad meškos čia neužsibūna, o tik praeina keliaudamos.

„Meškos yra įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą, o jų fiksuota šalyje nebuvo ilgus metus.

Tačiau situacija pasikeitė prieš daugiau nei kelerius metus medžiotojams užfiksavus tiek jų pėdas, tiek pačius žvėris per medžioklę ar pašarinėse aikštelėse. Pastaruoju metu tokių atvejų padaugėjo, o medžiotojai savaime įsitraukė į jų fiksavimą, informacijos apie tai sklaidą“, – sakė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius Laimonas Daukša.

Žemėlapyje galima matyti tikslią vietą, kur buvo užfiksuota meška, taip pat sužinoti papildomą informaciją apie konkretų atvejį – gyvūno dydį, pastebėjimo laiką, lytį, jei ji bus nustatyta, bei populiacijos mastą ar pavienius judėjimus.

Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Arūnas Pračkaila sako, kad pastaraisiais metais mūsų miškuose vaizdo kameros laikas nuo laiko užfiksuoja lokius. Pavyzdžiui, vienas buvo nufilmuotas netoli Lėno. Tačiau čia jie neužsibūna: užklysta ir iškeliauja. Mano, jog baisiausias toks susitikimas būtų grybautojams.

Rudieji lokiai yra visaėdžiai. Dažniausiai minta įvairiais augalais, grybais, uogomis ir riešutais. Jie taip pat ėda vabzdžius, paukščius ir jų kiaušinius, graužikus.

Medžiotojai nenustatė, kad lokiai būtų užpuolę kokį laukinį gyvūną, greičiausiai minta vegetarišku maistu. Tačiau pagal lokių ir vilkų pėdsakus matyti, kad pastarieji labai jautriai reaguoja į atklydėlį šleivakojį.

A. Pračkaila sako, kad lokius miškuose dažniausiai užfiksuoja vaido stebėjimo kameros, kurias sumontuoja medžiotojai arba bitininkai. Pernai vienas bitininkas pastebėjo, kad kažkas sunaikino dalį avilių. Galvojo, gal šernai aplankė, bet ieškodami pėdsakų rado meškos pėdas.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija informuoja, kad meškų žemėlapio bendraautoriumi gali tapti kiekvienas – el. paštu [email protected] visi kviečiami pasidalinti turima informacija ir fotografijomis, susijusiomis su meškomis.

Žemėlapyje bus galimybė matyti ne tik konkrečius atvejus, kur buvo sutiktos meškos Lietuvoje, bet taip pat ir kur buvo pastebėtos jų pėdos.

UŽ inf.

Dalintis
Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *