Pateikta vienuolika dalyvaujamojo biudžeto idėjų

Pateikta vienuolika dalyvaujamojo biudžeto idėjų /

Ukmergės rajono savivaldybėje jau ketvirtus metus skelbiamas dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjų konkursas.

Šiemet jam pateikta vienuolika idėjų, tris jų siūloma įgyvendinti Ukmergės mieste, kitas – kaimiškose teritorijose.

Konkursą skelbia ir vėliau laimėjusias idėjas įgyvendina savivaldybės administracijos Strateginio planavimo, investicijų ir verslo plėtros skyrius.

Šiemet, kaip ir pernai, atrinktai ar atrinktoms idėjoms įgyvendinti skirta 40 tūkst. eurų, 2022 ir 2021 metais buvo skirta po 20 tūkst. eurų.

Kaip informavo skyriaus vyriausioji specialistė Reda Liubomirskienė, šiųmetės idėjos visos susijusios su infrastruktūra, orientuotos į aplinkos ir gyvenimo kokybės gerinimą.

Yra siūlymų, skirtų gyventojų aktyvios veiklos skatinimui, atnaujinant daugiafunkces laisvalaikio arba konkrečiai sporto aikšteles ar įrengiant pėsčiųjų takus, pritaikant erdves jaunimo poreikiams, vaikams, įrengiant erdvę prie vandens. Siūlomos kelios istorinių faktų  įamžinimo idėjos. Vienas projektas orientuotas į gyvūnų gerovę, sąlygų gyvūnams gerinimą. Vienas skirtas mieste esančių želdynų išplėtimui ir gražinimui.

Idėjas dalyvaujamojo biudžeto projektams gali pateikti visi rajone gyvenamąją vietą deklaravę asmenys, ne jaunesni nei 16-os metų amžiaus. Projekto įgyvendinimo vieta turi būti rajono savivaldybės teritorija, vieša erdvė, bendrojo naudojimo ar visuomeninės paskirties teritorija, idėjos pritarimui turi būti surinktas nustatytas skaičius – ne mažiau kaip 15 – vyresnių nei 16-os metų rajono gyventojų parašų.

Šiemet dalyvaujamojo biudžeto idėjas buvo galima teikti iki kovo 1 d. Kaip informavo R. Liubomirskienė, šiuo metu vertinama jų atitiktis aprašo reikalavimams. Tam nustatytas 10-ies darbo dienų terminas. Per šį laiką vertinimą vykdanti darbo grupė susipažįsta su paraiškomis, ar idėjos įgyvendinamos, ar siūlymai atitinka nustatytus kriterijus, ar reikia patikslinimų. Po to savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaromas sąrašas atrinktų idėjų, kurios pateikiamos balsavimui.

Kitas etapas – atrinktų idėjų viešinimas ir balsavimas. Jis, pasak R. Liubomirskienės, bus paskelbtas artimiausiu metu.

„Transparency International“ Lietuvos skyrius atliko dalyvaujamojo biudžeto šalies savivaldybėse apžvalgą. Surinktais duomenimis, praėjusiais metais įgyvendinti 158 dalyvaujamojo biudžeto projektai 37-iose savivaldybėse. Į balsavimą įsitraukė per 106 tūkst. gyventojų. Tokiu būdu jie paskirstė 3,6 mln. eurų.

Ukmergėje dalyvaujamasis biudžetas, sprendžiant viešųjų lėšų panaudojimą, kasmet įtraukia vis didesnę dalį bendruomenės. Pirmaisiais teikimo metais buvo pasiūlytos 6 idėjos, pernai – 8 idėjos, šiemet pasiūlymų skaičius išaugo iki 11.

Pernai iš 7-ių darbo grupės atrinktų ir balsavimui pateiktų iniciatyvų, ukmergiškiams balsuojant buvo išrinkta paplūdimio tinklinio aikštelės prie Mūšios tvenkinio įrengimo idėja. Projektas ir buvo įgyvendintas.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *