Policija sieks užtikrinti, kad rinkimai vyktų skaidriai

Policija sieks užtikrinti

Prasidėjus išankstiniam balsavimui Seimo rinkimuose, policija stiprina pajėgas. Rinkimų apylinkių prieigose dirbs daugiau pareigūnų, kurie prižiūrės, kaip laikomasi įstatymų.

Policija įspėja, kad kiekvienas gautas pranešimas tikrinamas, į įvykio vietas nedelsiant išvyksta policijos pareigūnai, o nustačius atvejus, kuomet bandoma papirkti rinkėjus, šių asmenų atžvilgiu bus pradėti policijos tyrimai. Policija ragina žmones elgtis sąžiningai ir pilietiškai, nebandyti papirkinėti rinkėjų ar pardavinėti savo balsų.

Policija ragina žmones, turinčius informacijos apie galimus papirkimus ar kitus įstatymų pažeidimus, kreiptis į policiją ir pateikti turimą informaciją. Pranešti apie pažeidimus galima bendruoju pagalbos tel. 112, taip pat per policijos elektroninių paslaugų portalą www.epolicija.lt arba Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pasitikėjimo telefonu (8 5) 272 5372.

Policija primena, kad Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 172 str. numatyta, kad trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Atsakomybė numatyta ir tiems, kurie sutinka parduoti savo balsą už pinigus ar kitokį atlygį. Rinkėjo balsavimas už atlygį, siūlymasis balsuoti už atlygį ar kurstymas tai daryti rinkimuose ar referendume užtraukia administracinę atsakomybę ir baudą nuo 289 iki 579 eurų.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *