Prieš Miesto šventę skaičiuojami kūdikiai

Prieš Miesto šventę skaičiuojami kūdikiai / Gedimino Nemunaičio nuotr.

Jau pradedami dėlioti Miesto šventės akcentai. Gegužės 28 d. rengiamo Ukmergės gimtadienio tema – „Mano miestas – mano šeima“.

„Darbo grupė jau dirba, šventės modelį turim, tik jis dabar vis pildysis naujomis detalėmis, – sako Ukmergės kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė. – Šiemet šventę dedikuojam šeimai plačiąja prasme.“

Anot jos, norima, kad prie šventės prisidėtų visuomenė. Todėl ukmergiškiai kviečiami ne tik siūlyti idėjas, bet ir dalyvauti organizuojant renginį. 

Bus ruošiama senų nuotraukų ekspozicija, tad siūloma dalytis turimomis šeimos fotografijomis. Jas galima atsiųsti į Vlado Šlaito viešąją biblioteką arba čia atnešti. Nuskenuotos nuotraukos iš karto grąžinamos. 

Ekspozicija planuojama aikštėje prie kultūros centro, kad nuotraukomis galėtų pasigėrėti šventės dalyviai, svečiai. „Darysim lauke, kad ir koks bebūtų oras, nes į vidų žmonės eina ne taip noriai. Nuotraukas kabinsim įmautėse arba galvosim, kaip kitaip jas apsaugoti, jei oras būtų nepalankus“, – sakė direktorė. 

Nebeatsiejamas Miesto šventės akcentas – visuotinė eisena: „Kviesim registruotis įmones, įstaigas su savo atributais. Taip pat kviesim prisijungti, pinant girliandą gimtadieniui pagamintiems vartams, kurie tapę šventės vinimi. Gražių atsiliepimų apie šią arką, kuriai girlianda pinama ištisą savaitę, sulaukiam net iš kitų rajonų.“ 

Rengiantis šventei, „namų darbų“ šį sykį teko ir civilinės metrikacijos darbuotojams. Paprašyta suskaičiuoti, kiek bus nuo vienos iki kitos Miesto šventės gimusių vaikučių. Pateikus gimimo liudijimus, jie gaus stilizuotus naujų Ukmergės piliečių pasus. Jų tėveliai, kurie galės ir norės, taip pat kviečiami dalyvauti eitynėse su vežimėliais. Šią idėją organizatoriai sako pasiskolinę iš latvių, kur vyksta tokios eisenos su kūdikėliais. 

Kokių naujovių žada rengėjai, dar neatskleidžiama. Tačiau išliks tradiciniai ukmergiškių pamėgti renginiai: išvakarėse – kino vakaras ant piliakalnio, rytinė visuotinė mankšta, literatūriniai skaitymai, sporto varžybos, planuojama diskoteka jaunimui. Kaip visada, bus pramogų vaikams.

Įspūdingam prisistatymui, anot R. Graužinienės, ruošiasi ir 175-ąjį jubiliejų šiemet mininčios mūsų ugniagesių gelbėtojų tarnybos pareigūnai. Žadama atsigabenti ne tik saviškės technikos, bet ir iš kitų rajonų. Koncertuos Vidaus reikalų ministerijos orkestras. 

Pašnekovė užsiminė, jog taip pat laukiama kvapą gniaužiančio vengrų šokio spektaklio su įvairiausiais efektais. 

Kaip ir kasmet, laukiama delegacijų iš miestų partnerių Vokietijoje, Švedijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Italijoje, Vengrijoje, Ukrainoje. Kai kuriems svečiams mūsų rajono mero pakvietimai jau išsiųsti.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *