Pristatytas vietinės rinkliavos dydžio nustatymo metodikos projektas

Pristatytas vietinės rinkliavos dydžio nustatymo metodikos projektas / Susitikimo metu. Autorės nuotr.

Ukmergės rajono savivaldybėje surengtas susitikimas, kuriame svarstyti klausimai dėl nuo sausio 1 dienos keičiamos mokėjimo už atliekų surinkimą metodikos.

Susitikime dalyvavo savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai, tarybos nariai, konsultacines paslaugas teikiančios bendrovės „Jostra“ atstovai.

Vietinės rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo taisyklės Vyriausybės nutarimu buvo patvirtintos šių metų balandžio 20 dieną. Vadovaujantis šiomis taisyklėmis, savivaldybės įpareigotos pasitvirtinti metodiką, pagal kurią būtų nustatomas mokėjimas už atliekas.

 Pagal minėtą Vyriausybės nutarimą, už atliekų išvežimą jų turėtojams bus taikoma dvinarė rinkliava (DVR), kurią sudarys dvi dalys: pastovioji ir kintamoji.

Bendrovė „Jostra“ parengė preliminarius skaičiavimus, kaip ši rinkliava atrodytų Ukmergės rajone mokestį skaičiuojant pagal naująją metodiką. Įmonės direktorius Jonas Stravinskas tai pristatė susitikimo dalyviams. Susirinkusieji kelias valandas diskutavo apie dvinarę rinkliavos sistemą, pateikė J. Stravinskui klausimų, domėjosi, kaip keisis mokesčių dydžiai gyventojams ir juridiniams asmenims.

Apsvarsčius pateiktą informaciją, artimiausiu metu planuojama pateikti išvadas ir pasiūlymus dėl kuriamos naujos metodikos.

„Tik turėdami parengtą aiškią metodiką, kurioje būtų įvertinti rajone surenkamų atliekų kiekiai, prognozės ir sąnaudos teikiant šias paslaugas, ją pristatysime visuomenei – gyventojams, įmonėms, organizacijoms. Tai planuojame padaryti po 2–3 savaičių“, – sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas.

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės atstovė spaudai

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *