Remontui rengtasi ne vienerius metus

Remontui rengtasi ne vienerius metus / Bažnyčios remontas jau prasidėjo. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Pradedama remontuoti Ukmergės miesto puošmena – Švč. Trejybės bažnyčia. Pirmame darbų etape bus paruoštas dažyti ir nudažytas maldos namų bokštas. Atlikta studija atskleidė, kad prieš keliolika metų remontas buvo atliktas nekokybiškai – padaryta nemažai grubių klaidų.

Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Šarūnas Petrauskas pasakojo, kad dabar bažnyčios remontui rengtasi beveik trejus metus. Per tą laiką ne tik atlikti reikalingi projektai, bet ir samdyti specialistai atlikti išsamioms studijoms, siekiant išsiaiškinti, kodėl dažai ir tinkas nuo bažnyčios bokšto palyginti greitai nubyrėjo.

Paaiškėjo, kad pagrindinė priežastis – parinktos tarpusavyje nederančios statybinės medžiagos. Be to, ne visur pakeistos skardos. Spėjama, kad tinkamų ir labai kokybiškų dažų tuo metu gal ir nebuvo. Tie, kuriais nudažytas pastatas, yra ne atstumiantys vandenį, o jį sugeriantys.

Klebonas pasakojo, kad darbams atlikti pasamdyta UAB „Baltukmės statyba“. Pasak Š. Petrausko, tai vienintelė įmonė Ukmergėje, turėjusi visus leidimus atlikti tokio sudėtingo objekto statybos darbus. Statybininkai kruopščiai paruoš sienas tinkuoti, tinkuos ir dažys. Dažų spalva pasirinkta kiek kitokia nei dabar esanti.

Klebonas sako, kad jam asmeniškai šie, gana sudėtingi, maldos namų remonto darbai – pirmieji, tad taip pat yra nemenka atsakomybė ir išbandymas.

Bažnyčios fasado remontą žadama baigti per 2–3 mėnesius. Laikas darbų pradžiai, pasak specialistų, parinktas ne atsitiktinai – kad jie baigtųsi dar vidurvasarį ir liktų pakankamai laiko iki žiemos šalčių.

Antro etapo – pastato cokolio ir pamatų remonto – darbai bus atliekami jau ne šiais metais, o tuomet, kai tik bus surinktos tam reikalingos lėšos.

Pirmojo etapo remonto darbai kainuos daugiau nei 30 tūkst. eurų. Į šią sumą neįskaityta per 3 000 kainavusi studija, pamatų tyrimai, projektai.

Trečdalį remontui reikalingos sumos skirs savivaldybė iš rajono biudžeto. Likusią pinigų dalį tikimasi surinkti iš tikinčiųjų aukų. Prašoma ir kurijos fondo paramos.

Labai laukiama ir verslininkų parama. Kaip tai padaryti – prisidėti prie gražiausio Ukmergės širdyje esančio pastato remonto – nesunku sužinoti užsukus į Švč. Trejybės bažnyčią ar apsilankius jos internetinėje svetainėje.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *