Šimtukų šiemet daugiau

Šimtukų šiemet daugiau / Gedimino Nemunaičio nuotr.

Pasibaigus brandos egzaminų sesijai Ukmergės abiturientams iš tiesų yra ko džiaugtis. Turime iš viso 25 šimtukus, kai kurie mokiniai jų gavo ne po vieną.

Geriausiais rezultatais ir apskritai dar neregėtu rajone šimtukų skaičiumi šiemet nustebino Antano Smetonos gimnazija. Ji „susižėrė“ net 21 šimtuką.

Pačiais aukščiausiais balais egzaminus išlaikė 17 šios gimnazijos abiturientų, kai kurie gavo po du šimtukus. Tokių moksleivių – keturi. Šitaip įvertintos šešiolikos gimnazistų, laikiusių valstybinį anglų kalbos egzaminą, žinios. Taip pat trys šimtukai gauti už informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą, po vieną – už matematikos ir rusų kalbos egzaminus.

Šimtukais džiaugiasi ir Jono Basanavičiaus gimnazija. Trijų gimnazistų anglų kalbos egzamino darbai buvo įvertinti 100 balų. Vieną šimtukininką, visus pranokusį laikant informacinių technologijų egzaminą, turi Taujėnų gimnazija.

Vadovaujantis Ukmergės rajono savivaldybės gabių vaikų ir jaunimo rėmimo fondo nuostatais, piniginėmis premijomis apdovanojami valstybinių brandos egzaminų metu gavusieji šimto balų įvertinimus. Už vieną šimtuką moksleiviams išmokėti 76 eurai, už du – 114 eurų.

Pernai rajone po brandos egzaminų sesijos būta perpus mažiau – 12 – šimtukų.

Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas informavo, kad šiemet turime ir tokių abiturientų, kurie vieno ar kito egzamino neišlaikė. Tačiau jų, anot vedėjo, – „ne per daug“. Keletas mokinių teikė apeliacijas, kai kurių darbų įvertinimai buvo pakeisti – rezultatai pagerėjo.

Egzaminų balai – vienas pagrindinių rodiklių, jaunuoliams renkantis tolesnius mokslus ir stojant studijuoti. Dėl savo pasirinkimo jie turėjo apsispręsti iki šio pirmadienio 12 val. Iki tada stojantieji registravo ir koregavo savo prašymus Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje.

Nespėjusieji galės užsiregistruoti papildomo priėmimo metu, rugpjūčio 13–17 d., – tuomet pretenduos į likusias po pagrindinio priėmimo laisvas vietas.

Kvietimai studijuoti būsimiems studentams bus siunčiami liepos 26 d. iki 12 valandos. Juos stojantieji galės matyti prisijungę prie savo prašymo paskyros, taip pat kiekvienam internetu prašymą pateikusiam asmeniui bus siunčiami elektroniniai laiškai apie kvietimą studijuoti ir kita svarbi informacija.

Rugpjūčio 1 d. 12 val. prasidės antrasis bendrojo priėmimo etapas.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *