Susirinkime – apie nuveiktus darbus

Susirinkime – apie nuveiktus darbus / Ukmergės profesinių sąjungų bendrija dalyvauja seminaruose ir išvykose.

Praėjusią savaitę vyko Ukmergės rajono profesinių sąjungų susivienijimo komiteto susirinkimas. Į jį atvyko rajono įmonių ir organizacijų profesinių sąjungų pirmininkai bei revizijos komisija.

Šios komisijos pirmininkė Genoefa Povilavičienė pasakojo, kad susirinkime Ukmergės rajono profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vincentas Banikonis pažymėjo, jog paprastų darbo žmonių situacija Lietuvoje tik blogėja, jauni žmonės emigruoja, kad galėtų išlaikyti savo šeimas.

Pirmininko nuomone, Lietuva yra kritinėje padėtyje – priimami įstatymai vis labiau žmones stumia į neviltį ir skurdą, daugelis politikų susikompromitavę dėl kyšių, o jų bylos vilkinamos, Seimo nariai tuščiažodžiauja, rengia apkaltas, bet nesprendžia valstybės problemų, verslininkai esą su darbuotojais nesiskaito, elgiasi kaip su pastumdėliais, kai kurie formina darbuotojui ne visą darbo dieną, tad šis „net minimumo negauna“.

Pirmininkas kaip didžiausią rykštę įvardijo akivaizdžiai didėjančią nelygybę tarp turtingųjų ir vargšų, kalbėjo apie kaimo kultūrą naikinančias reorganizacijas, didžiulį maisto prekių, vaistų, paslaugų brangimą.

Revizijos komisija pristatė rajono profesinių sąjungų susivienijimo komiteto praėjusių metų ataskaitą. Pažymėjo, kad ligos atveju ir sunkiai materialiai besiverčiantiems profsąjungos nariams skiriama vienkartinė materialinė parama, šv. Kalėdų proga perkamos dovanėlės profsąjungiečių vaikučiams, jubiliejų proga sveikinami komiteto nariai, rengiamos ekskursijos. Rajono profsąjungiečiai aplankė Biržų ir Rokiškio kraštą, planuoja aplankyti Suvalkiją ir Dzūkiją.

Lietuvos profesinės sąjungos, nepritardamos mūsų tautos piliečių skurdinimui, rengia protesto akcijas prie Lietuvos Vyriausybės, Seimo. Juose dalyvauja ir ukmergiškiai. Taip pat vyksta į organizuojamus seminarus. 

Pernai rudenį Ukmergėje lankėsi ir su rajono vadovais diskutavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas ir LPSK generalinė sekretorė Janina Matuizienė, Ukmergės rajono profesinių sąjungų pirmininkas Vincentas Banikonis.

UŽ inf.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *