Šventinę nuotaiką gadina rinkliavos

Šventinę nuotaiką gadina rinkliavos /

Vaikų ugdymo įstaigose jau kaži kada prasidėjusios vadinamosios kalėdinės rinkliavos, kasmet supriešinančios tėvelius ir padalijančios juos į dvi stovyklas. Šeimos, kurios negali sau leisti išlaidauti, piktinasi renkamomis vis didesnėmis sumomis.

„Auklėtojų, mokytojų poreikiai, o ir pačių tėvų idėjos kasmet tik stebina. Ypač dabar, kai rinkliavų eurais sumos savo ankstesnę vertę viršija kokius tris kartus.

„Susimetam“ karnavalams, Kalėdų Seneliui, dovanoms vaikams ir pedagogams, ekskursijoms, perkam karnavalų kostiumus, o namuose vis tiek dar reikia atskirai sveikinti, švęsti, pirkti ne tik dovanas, bet ir ruošti vaišes, priiminėti svečius“, – laiške redakcijai pasakoja kelios mamos.

Neslepia: kai kuriems tėvams visos šios rinkliavos – didelė našta ir visai nemalonus prieškalėdinis įsipareigojimas.

Kad Kalėdos netaptų nemalonumu, rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas siūlo paieškoti kitokių šventimo darželiuose ir mokyklose būdų.

„Kalėdinės rinkliavos negali būti sietinos su klasių auklėtojų ir ugdymo įstaigų poreikiais. Švietimo ir sporto skyrius nerekomenduoja auklėtojams bei ugdymo įstaigoms organizuoti rinkliavų procesų. Bet manome, kad kalėdinis laikotarpis yra pats tinkamiausias metas klasių bendruomenėms susitarti dėl vaikų širdelėms mielų staigmenų, renginuko ar šventės organizavimo. Čia bendri susitarimai ir supratimas tų, kuriems šiandien yra sunkiau, – būtini“, – savo nuomone pasidalijo V. Kalinas. 

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *