Tarp garbių apdovanotųjų – mūsų kraštietė

Tarp garbių apdovanotųjų – mūsų kraštietė / Vasario 16-ąją apdovanota vienuolė Monika Gavėnaitė su dukterėčiomis Rasa (dešinėje) ir Dalia Prezidentūroje.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios, Valstybės atkūrimo dienos, proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 26 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams. Tarp jų – mūsų kraštietei, iš Jakutiškių kaimo kilusiai vienuolei Monikai Gavėnaitei.

Jakutiškiuose gimusi vienuolė, kovotoja už Bažnyčios ir tikinčiųjų teises bei laisvę apdovanota už viso gyvenimo nuopelnus. Vyčio apygardos partizanų ryšininkei, pogrindinio leidinio „Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“ platintojai, aktyviai politinių kalinių rėmėjai M. Gavėnaitei įteiktas Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžius.

Vienuolė, rezistentė, daug metų kovojusi su okupaciniu režimu M. Gavėnaitė gimė 1926 m. rugsėjo 1 d. Edvardo Gavėno ir Marijos Račinskaitės-Gavėnienės šeimoje. Augo šeši vaikai. Tikėjimo tiesos, kaip didžiausia šeimos vertybė, buvo perduodamos iš kartos į kartą.

Monika baigė Jakutiškių pradinę mokyklą, vėliau – Ukmergės gimnaziją. Pasirinko vienuolės kelią. Sovietmečiu aktyviai įsitraukė į „Lietuvos katalikų Bažnyčios kronikos“ leidėjų, korespondentų ir platintojų gretas, dėl ko buvo valdžios persekiojama, tardoma, atleista iš darbo.

1974 m. išvyko į Igliauką, Marijampolės kraštą, dirbti kunigo Alfonso Svarinsko šeimininke. Vėliau su juo persikėlė į Viduklę, Vilnių. Šiuo metu 90 metų sulaukusi žvali ir šviesaus proto vienuolė Monika čia ir gyvena.

Tai – ne pirmas jai skirtas valstybinis apdovanojimas. 2013 m. Valstybės, karaliaus Mindaugo karūnavimo, dienos proga M. Gavėnaitei taip pat įteiktas Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžius, o 2000 m. ji apdovanota Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *