Teigiamai įvertinta rajono socialinių paslaugų plėtra

Teigiamai įvertinta rajono socialinių paslaugų plėtra / Rajono meras R. Janickas ministrui L. Kukuraičiui įteikė mūsų krašto duonelę.

„Esate pavyzdys, kaip reikia plėtoti socialinių paslaugų įvairovę. Vadovaujatės devizu: „Nėra kada laukti“. Šalyje dar tik įsibėgėjančiai priemonei – kompleksinės paslaugos šeimai – sugebėjote užbėgti „už akių“ ir įkūrėte savo Šeimos centrą.

O su vaikų globos pertvarka taip nuskubėjote, kad mūsų teisės aktai iš paskos nebespėja. Jūs viską teisingai darote, esame nustebinti jūsų požiūriu ir darbais“, – džiaugėsi Ukmergėje gruodžio15-ąją apsilankęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Ukmergės rajonas – 30-asis, kurį, tęsdamas tradicinius penktadienio vizitus per Lietuvos savivaldybes, šiemet aplankė ministras su savo komanda. Tokių vizitų tikslas – nuodugniai susipažinti su kiekvieno rajono socialinėmis problemomis, iniciatyvomis, stiprybėmis ir iššūkiais.

Jasiuliškių socialinės globos namuose surengtame susitikime su ministru L. Kukuraičiu ir jo patarėja šeimų ir savivaldybių klausimais Kristina Paulike dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė, Jasiuliškių socialinės globos namų direktorius Vilius Petrauskas, jo pavaduotojas Algirdas Gimžauskas, užimtumo specialistė Vitalija Žvinienė ir Socialinio darbo padalinio vadovė Stanislava Vilčinskienė, Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro direktorė Sigita Bakanauskienė, VšĮ „Lyderių karta“ direktorė Agnė Tėvelytė-Petronienė, Ukmergės vaikų globos namų direktorius Vygantas Kaselis, Švietimo pagalbos tarnybos direktorius Darius Danielius.

Susitikime apžvelgtos savivaldybės teikiamos socialinės paslaugos ir numatomos plėtros galimybės. Ministerijos atstovai ypač domėjosi rajone veikiančiais vaikų dienos centrais, kompleksinėmis paslaugomis šeimai, tarp kurių populiariausios yra psichosocialinė pagalba šeimai, meditacija, šeimų klubai, žygiai.

L. Kukuraičio teigimu, ministerija yra nusistačiusi pagrindines darbo kryptis ir didžiausio proveržio bus siekiama mažinant skurdą bei pajamų nelygybę, stiprinant šeimos ir vaiko apsaugą, taip pat skatinant socialinę piliečių atsakomybę.

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės atstovė spaudai

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *