Tęsiamas mobilaus darbo su jaunimu projektas

Tęsiamas mobilaus darbo su jaunimu projektas / Ingridos Pociūtės nuotr. Naujieji mobilūs jaunimo darbuotojai Žilvinas Kaminskas ir Živilė Kopystynska.

Ukmergės jaunimo laisvalaikio centre tęsiamas mobilusis darbas su rajono jaunimu.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė lėšų šių metų projekto „Ju2OTu‘24“ įgyvendinimui.

Mobilusis darbas su jaunimu vykdomas penktus metus: kaimiškose vietovėse susibūrė pastovus lankytojų ratas, čia vykdomos įvairios laisvalaikio veiklos: tinklinio, biliardo varžybos, žygiai, terapiniai užsiėmimai. Daug laiko skiriama ir pokalbiams. Jų metu jaunimo darbuotojai sužino apie jaunų žmonių poreikius, problemas ar svajones.

Naujieji mobilūs jaunimo darbuotojai Živilė Kopystynska ir Žilvinas Kaminskas sako, kad tikslas šiemet išlieka tas pats: bus siekiama, kad jaunas žmogus keistų savo gyvenimo būdą iš pasyvaus „nieko neveikimo“ į kokybiškai organizuotą, aktyvų ir sąmoningą.

Jaunimui bus siūloma teikti savo idėjas, diskutuoti ir įgyvendinti jas bendruomenėse. Norima padėti iniciatyvas paversti veiksmu, kuris džiugintų bendruomenę ir leistų tobulėti jauniems žmonėms. Projekte šios iniciatyvos pavadintos „Jaunimas judina“, tikintis, kad jaunimo veikla bendruomenėse įgautų vis daugiau svorio.

Projekto rengėjai skelbia, kad ankstesniais metais didžiąją dalį renginių ir veiklų organizuodavo jaunimo darbuotojai, o šiemet bus skatinama jaunimo savanorystė.

Programos dalis „prisiJAUkiNIMAS“ – tai jaunų žmonių skatinimas būti ne tik dalyviais, bet ir kurti patiems, veikti, pritraukti kitus žmones, pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Tikimasi, kad pasitikėjimas, įgytas dirbant savarankiškai, ateityje suteiks galimybę būti labiau konkurencingais darbo rinkoje.

Ne visada yra galimybių dalyvauti norimuose renginiuose, aplankyti įdomias vietas. Projekte skirta lėšų šiems norams įgyvendinti. Jaunimas galės nuspręsti, kur nori nuvažiuoti, ką pamatyti, ir tai svajonei bus padėta išsipildyti projekto dalyje „Svajuko dramblionė“.

„Tradicinės“ veiklos bus vykdomos betarpiškai bendraujant su jaunimu. Tai – įvairūs fizinio aktyvumo užsiėmimai, turnyrai, žygiai, terapiniai savęs pažinimo užsiėmimai. Vyks jaunimo festivalis. Tikimasi, kad bendravimas su jaunuoliais iš kitų rajonų suteiks daugiau galimybių jauniems žmonėms iš ekonominius sunkumus patiriančių šeimų ir iš ukrainiečių karo pabėgėlių šeimų.

Suplanuoti ir „Arbatgėriai“, skirti veikloms pristatyti, iniciatyvų galimybėms išsiaiškinti.

Darbuotojai tikisi aktyvaus visų bendruomenių narių dalyvavimo susitikimuose ir veiklose.

Susitikimai vyksta kiekvieną savaitę: pirmadieniais nuo 17 val. Rečionių Jaunimo laisvalaikio centre, antradieniais nuo 16 val. Želvos kultūros namuose, ketvirtadieniais nuo 13 val. Vidiškių pagrindinėje mokykloje.

UŽ inf.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *