Turės atlikti išleidžiamų nuotekų tyrimą

Turės atlikti išleidžiamų nuotekų tyrimą /

Aplinkos ministerija skelbia, kad asmenys, savo namuose įsirengę biologinio valymo įrenginius, kartą per metus turės atlikti į aplinką išleidžiamų nuotekų tyrimą laboratorijose.

Toks reikalavimas įsigalioja nuo Naujųjų metų. Tačiau jis kelia abejonių, nes šiuo metu nėra tikslios apskaitos, kiek tokių valymo įrenginių yra pastatyta. 

Ministerija skelbia, kad tyrimas parodys, ar išleidžiamas į aplinką išvalytas vanduo atitinka normas ir neteršia aplinkos. Įsirengusieji rezervuaro tipo individualių nuotekų tvarkymo įrenginius tokio tyrimo neprivalės atlikti.

Individualių nuotekų tvarkymo įrenginių savininkas turės pats susisiekti su pasirinkta tokias paslaugas atliekančia laboratorija.

UAB „Ukmergės vandenys“ direktorius Rimas Arlinskas patikino, kad tokie tyrimai atliekami jų bendrovės laboratorijoje. Jų kaina šiuo metu – 83,81 Eur. Taigi žmonėms atsiras nemenkos papildomos išlaidos.

Tačiau direktorius  abejoja šios prievolės veiksmingumu, nes šiuo metu nėra tikslios apskaitos, kiek biologinių valymo įrenginių yra pastatyta.

Taip yra dėl besikeičiančių reikalavimų statant šią įrangą – vienu metu buvo reikalaujama gauti statybos leidimą, šiuo metu tokio reikalavimo nebėra. Be to, kai reikalavimas dėl statybos leidimo buvo, kai kurie žmonės jo nepaisė.

Tiesa, pasak direktoriaus R. Arlinsko, šiuo metu pastatytų įrenginių skaičių galima atsekti pagal rajono savivaldybės suteiktas kompensacijas. Savivaldybė dabar kompensuoja gyventojams statant biologinius nuotekų valymo įrenginius patirtas išlaidas. Tam privalu pateikti atitinkamus dokumentus. Vienas iš jų – bendrovės „Ukmergės vandenys“ patvirtinimas, kad toje vietoje nėra galimybių prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų. Tokia situacija daugiausia yra kaimo vietovėse. 

Šiuo metu už įrenginio pastatymą skiriama kompensacija. Tokia parama visai nesena – įsigaliojo prieš kelerius metus.

Šiemet kompensacijos dydis – 2 000 Eur.

Dėl tokios didelės paramos statomų įrenginių skaičius Ukmergėje labai smarkiai išaugo – per 2023 metus išduota 170 pažymų, kad nėra galimybių prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų.

Informuodama apie griežtinamus reikalavimus biologinių valymo įrenginių turėtojams Aplinkos ministerija skelbia, kad laboratorijos atstovai paims nuotekų mėginį, o tyrimo rezultatus įkels į Nuotekų tvarkymo informacinę sistemą.

Įrenginio savininkas per Elektroninių valdžios vartų platformą turės galimybę prisijungti ir susipažinti su atlikto tyrimo rezultatais. Jeigu jie neatitinka normų,  privalės kreiptis į šį įrenginį prižiūrinčius specialistus.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *