Turistams siūlo naują autobusą

Turistams siūlo naują autobusą / Autorės nuotr. Naujas autobusas reprezentuoja Ukmergę.

Ukmergės autobusų parko naujas pirkinys – Švedijoje pagamintas 2015 metų laidos autobusas „Scania“.

Jis turi 53 sėdimas vietas, yra įrengtas keltuvas neįgaliesiems, integruotos dvi vietos keleiviams su neįgaliojo vežimėliais.

Bendrovės direktorius Rimvydas Olšauskas pasakojo, kad autobusas įsigytas iš įmonės apyvartinių lėšų. Jis kainavo 151 250 Eur (su PVM). Naujas toks autobusas kainuoja per 600 tūkst. Eur.

Jis skirtas išskirtinai nuomai – papildomai bendrovės veiklai vykdyti.

Lig šiol pats didžiausias, kokį  bendrovė Ukmergės autobusų parkas galėjo pasiūlyti klientams, – 40-ies vietų autobusas.

Pasak direktoriaus, poreikis įsigyti didelį autobusą atsirado, nes neretai buvo sulaukiama klientų pageidavimų išsinuomoti transporto priemonę, kurioje tilptų 50 keleivių.

„Naujam pirkiniui pradėjome ruoštis nuo pavasario. Pirkome per viešuosius pirkimus, gaila, bet jie taip užtruko, kad autobusas atkeliavo tik vasaros paskutinėmis dienomis“, – pasakojo bendrovės direktorius.

Praėjusią savaitę naujasis pirkinys buvo pristatytas rajono vadovams, savivaldybės tarybos nariams. Į jį, kelias valandas stovėjusį miesto centre, Kęstučio aikštėje, atkreipė dėmesį ir praeiviai. O neatkreipti dėmesio tiesiog neįmanoma, nes ant transporto priemonės šono puikuojasi didžiulis užrašas UKMERGĖ bei įspūdingo dydžio mūsų miesto herbas.

„Norėjome, kad užrašas būtų aiškiai matomas, kad būtų aiški reklama“, – kalbėjo R. Olšauskas. Pasakojo, kad pirmojo užsakymo išnuomoti būtent šį autobusą sulaukė jau tą pačią dieną, kai transporto priemonė buvo pristatyta ukmergiškiams. Dabar žinią apie naują pirkinį direktorius sakė skleidžiantis galimiems klientams – pasiūlymus teikia aplinkinių rajonų savivaldybėms.

Šiuo metu Ukmergės autobusų parkas klientams taip pat nuomoja 40-ies sėdimų vietų 2005 m. laidos autobusą MAN, 2018 m. laidos 29-ių vietų „Ugur Karoser (Iveco)“, 2017 m. laidos 19-os vietų „Volkswagen Crafter“, 2019–2020 m. 32-iejų vietų „Isuzu Turquoise“.

Pasak direktoriaus, šis transportas dažniausiai nuomojamas dviems tikslais – įmonių darbuotojams vežti į darbą ir iš jo bei pramogai – kelionėms į kitus miestus ar užsienį. Turistinės kryptys, sako, yra labai įvairios.

Direktorius pasakojo, kad už turizmui skirtų autobusų nuomą (be įmonių, kurios nuomoja autobusus darbuotojams vežti) šiemet gauta per 25 tūkst. Eur pajamų. Mano, kad turizmui po pandemijos įsivažiuojant šiemet pajamos už nuomą per 9 mėnesius bus didesnės nei per visus praėjusius metus. Nuomos kaina susideda iš dviejų dedamųjų – už nuvažiuotus kilometrus ir sugaištą valandų skaičių.

Ukmergės autobusų parkas jau netrukus ukmergiškiams pristatys dar keturis naujus autobusus, įsigytus už paskolą. Jie kursuos maršrutiniais reisais ir pakeis nusidėvėjusius autobusus.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *