Tuščios sodybos aplink Veprius – išgraibstomos

Tuščios sodybos aplink Veprius – išgraibstomos / Veprių miestelyje sulaukiama ir turistų iš užsienio. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Dar neseniai prognozuota, kad kaimai ir miesteliai išnyks, nes jų gyventojų mažėjo milžiniškais tempais.

Tačiau ši tendencija jau sustojo, o sodybą patrauklioje vietoje įsigyti nėra labai paprasta.

Veprių seniūnė Dalia Radzevičienė sakė, kad šiuo metu jų seniūnijoje sodybos parduodamos labai greitai. Neretai sulaukia potencialių pirkėjų telefono skambučių. Žmonės teiraujasi, gal seniūnijos darbuotojai žino apie planuojamą parduoti sodybą.

Šiuo metu Veprių seniūnijoje gyvenamąją vietą yra deklaravę per 520 gyventojų. Seniūnė sako, kad pastaraisiais metais šis skaičius išlieka stabilus. Apleistų, griūvančių sodybų likę gal vos viena kita. Žmones vilioja graži šio krašto aplinka, ežero pašonė, besikurianti kultūrinė atmosfera.

Miestelyje jau pastebi ir klegančius turistus iš užsienio. Vienas iš įdomesnių, išskirtinių Veprių objektų – kraterio takas.

Veprių apylinkės – prieš milijonus metų į žemę atsitrenkusio milžiniško meteorito vieta. Tai antras pagal didumą Lietuvos teritorijoje 8 kilometrų skersmens meteoritinis krateris.

Jo ribomis dabar įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai. Šį pavasarį maršrutas pažymėtas, juo praeiti ar pravažiuoti kviečiami turistai.

Didžiuliu traukos centru kasmet tampa ir Veprių Sekminių atlaidai – Kalvarijos. Tris dienas čia plūsta Veprių Kalvarijų takais einantys tikintieji.

Su vietos verslininkais bendraujanti D. Razdevičienė sako, kad kaimo turizmo sodybas jų seniūnijoje įkūrę verslininkai džiaugiasi vasarai jau užsakytomis vietomis, numatytais renginiais. Didesnės šalia Veprių esančios kaimo turizmo sodybos – „Ąžuolų giria“, „Sidabrinė pieva“.

Išskirtinės vietos seniūnijoje – šiame krašte įsikūrę menininkai. Traukos centru tarp meno žmonių yra tapę Lukenskų namai, menininkų Arūno Kulikausko ir Oksanos Judakovos sodyba. Vasarą čia netrūksta svečių, kaimo gyvenimo išsiilgusių miestiečių. Veiklos suplanuotos ir Veprių vaikų vasaros stovykloje.

Pasak seniūnės, randasi jų krašte ir naujų dar mažai besiviešinančių naujakurių, atvykusių čia ne tik gyventi, bet ir puoselėti netradicines veiklas, propaguoti sveiką gyvenseną.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *