Tvarkant vamzdynus darbai derinami ir su archeologais

Tvarkant vamzdynus darbai derinami ir su archeologais / Ar vairuotojai miesto gatvėse nebeskęs balose? Gedimino Nemunaičio nuotr.

Liepos pradžioje mieste turėjo prasidėti vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstravimo ir naujų paviršinių nuotekų tinklų statybos darbai. Tačiau jie kol kas nevyksta. Laukiama specialistų išvadų, mat darbai vyks senamiesčio zonoje.

UAB „Ukmergės vandenys“ direktorius Rimas Arlinskas pasakojo, kad rengiamasi kloti naujus paviršinių nuotekų tinklus, taip pat rekonstruoti buitinius tinklus. Darbai bus atliekami keliais etapais.

Pirmiausia, sakė direktorius, tvarkoma Vasario 16-osios gatvė, po mėnesio–pusantro – Deltuvos gatvė. Į projektą įtraukta ir A. Smetonos gatvė.

„Kitame etape – Paupio, Vilniaus gatvės. Čia, ypač prie parduotuvės „Iki“, daug problemų, kai nuolatos po lietaus balos susitvenkia“, – pasakojo jis. Darbus atliks UAB „Statovita“ iš Vilniaus.

Kitame etape numatyti darbai, anot pašnekovo, persikels į kitus metus. Su rangovu pasirašyta 24 mėnesių sutartis.

„Pradėsim nuo Kranto gatvės ir per Gedimino, Vasario 16-osios gatves eisim link A. Smetonos gatvės pusės, – apie laukiančių darbų pradžią pasakojo R. Arlinskas. – Toje vietoje – ir „Ukmergės šilumos“ atliekami darbai, bet mes čia vamzdynus tiesim daug vėliau, kai savus jie jau bus pakloję.“

Pradėti dirbti buvo ketinama dar prieš porą savaičių. Tačiau viskas užtruko, nes tenka paisyti ir paveldosaugininkų.

„Kadangi tai – Ukmergės senamiesčio teritorija, su paveldu susiję reikalavimai, kurie ir taip buvo sugriežtinti, šiuo atveju – dar griežtesni. Nors jau buvo atlikta ekspertizė, paveldosaugininkai paprašė papildomos archeologų ataskaitos. Ją teiks rangovas, jo pareiga ir yra pasirūpinti, kad archeologai ją paruoštų“, – pasakojo pašnekovas.

Ataskaita iškeliauja į Vilnių kaip tik šiomis dienomis. Direktorius nemano, kad galėtų būti atkasta kas nors neįprasto, kas kliudytų pradėti darbus. Tačiau, sako jis, gaila besitęsiančio laiko: „Tos dvi savaitės svarbios, nes vasaros laikas labai brangus. Kol oro sąlygos leidžia, reikėtų dirbti: gyliai dideli, vamzdynai – metro skersmens.“

Anot R. Arlinsko, numatyta nutiesti per 2 kilometrus paviršinių nuotekų tinklų bei rekonstruoti per 4 kilometrus senų vamzdynų. Archeologai stebės statybininkų atliekamus darbus.

Ukmergiškių prašoma būti kantrių dėl laikinų nepatogumų. „Gyventojams bus išjungtas tiekiamas vanduo, bet dirbsim atkarpomis, kad žmonės kuo mažiau patirtų rūpesčių, – tikino pašnekovas. – Kantrybės prašysim ir pėsčiųjų bei vairuotojų, nes kai kuriose vietose keisis eismas, bus ribojamas, atsiras apvažiavimų. Apie tai informuos ženklai.“ Manoma, kad daugiausia keblumų gali kilti prie turgaus, kur eismas jo dienomis intensyviausias.

Bendra viso projekto vertė – apie 2 mln. eurų be PVM. Darbus iš dalies finansuoja Europos Sąjunga.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *