Ukmergiškiai – pasauliniame Rotary žemėlapyje

Ukmergiškiai – pasauliniame Rotary žemėlapyje / Ukmergės Rotary klubo signatarai su prezidentu Arnoldu Jonaičiu

Ukmergės Rotary klubas mini 20-ies metų sukaktį. Šis klubas buvo inauguruotas 1996 m. lapkričio 23 d. Krikštatėviai – Danijos Vejle Nord klubas.

Iki 2014 m. liepos Lietuvos Rotary klubai buvo priskirti Danijos apygardai Nr.1460, vėliau susikūrė savarankiška Lietuvos apygarda Nr. 1462, kuri jungia 52 šalyje veikiančius klubus.

Rotary klubui vadovauja prezidentas. Pagal nustatytą tvarką juo narys gali būti tik vieną kartą ir vienerius metus, nevertinant, kiek metų jis yra klubo nariu. Šių metų prezidentas – Arnoldas Jonaitis.

Šiemet Ukmergėje suburtas „Interact“ – jaunų žmonių klubas. Tai Rotary klubų šeimos dalis, skirta 12–18 metų amžiaus jaunimui.  Tikslas – ugdyti lyderio savybes ir kurti asmeninę vertybių sistemą. Šio klubo krikštatėviai – Vilius Petrauskas, Adolfas Girdžiūna ir Paulius Šemeta. Jaunimas renkasi į užsiėmimus Antano Smetonos gimnazijoje.

Ukmergės Rotary klubas prieš du dešimtmečius turėjo 30 signatarų, iš kurių šiandieninėje veikloje dalyvauja 9.

Vienas iš jų – pirmasis klubo sekretorius ir metraštininkas, nuo pat pirmos dienos aktyviai dalyvavęs veikloje, Vidmantas Pranevičius.

Jis sako, kad praėjęs dvidešimtmetis dalyvaujant šioje veikloje labai pakeitė jo šeimos ir paties asmenines vertybes. „Viskas mūsų gyvenimo kelyje turi tam tikrus dėsningumus ir iššūkius, priklausomai nuo mus supančios aplinkos ir viso pasaulio įvykių. Tokia realybė“, – sako medikas.

Pasakoja, kad pirmaisiais klubo gyvenimo metais, esant jaunai mūsų valstybei, buvo labai svarbu įvardinti savo tapatybę. Todėl daug dėmesio buvo skiriama bendravimui su užsieniečiais, pasikeitimui patirtimi, stažuotėms ir labdaringai veiklai. Į Ukmergę rotariečių pastangomis keliavo medicininė įranga, buities reikmenys. Į užsienį patirties semtis keliavo pedagogai, medikai. Į mainų programas buvo įtraukti rotariečių šeimų nariai mokiniai.

„Klubo veikla pagrįsta bendravimu. Bendravimu savo rate, bendravimu valstybės mastu ir bendravimu pasaulyje. Bendrauti gali tik mokėdamas kalbas ir turėdamas tikslus. Džiaugiuosi, kad man asmeniškai teko lankytis Vokietijos, Norvegijos, Belgijos, JAV, Anglijos Rotary klubuose. Dalyvavau Rotary konvensijoje Korėjoje. Aplankiau daug Rotary klubų Lietuvoje“, – pasakojo V. Pranevičius.

20-ojo jubiliejaus proga išleista knyga „Ukmergės Rotary klubas“. Tai spalvinga istorija apie nueitą kelią. Pirmame lape – klubo giesmė, kuria pradedami visi susitikimai, vykstantys kiekvieną ketvirtadienį. Tai jau susiformavusi tradicija. Klubo nariai keičiasi. Vieni ateina, kiti dėl įvairių priežasčių išeina. Tapti klubo nariu yra viena būtina taisyklė – tam turi pritarti absoliučiai visi nariai. Jeigu slapto balsavimo biuletenyje nors viena parašo „ne“, tas asmuo netaps klubo nariu.

Rotary klubo nariai aktyviai dalyvauja įvairiuose labdaros projektuose. Žinoma, juos kruopščiai atsirinkdami.

Kokie būtų jūsų kalėdiniai palinkėjimai ukmergiškiams?

Šv. Kalėdos – tai labai gražus laikas kiekvieno žmogaus gyvenime. Tai planų ir svajonių išsipildymai, tai naujų darbų pradžios, tai šeimos narių susibūrimai, tai bendraminčių veiklų aptarimai. Mes, rotariečiai,  pasiruošę ir puikiai nusiteikę kuriame gražią Ukmergę, ugdome naujus lyderius Interacte. Mes dalinamės savo patirtimi ir džiaugiamės savo  pirmuoju veiklos dvidešimtmečiu. O klubo ateityje matau labai šviesią veiklą, judesius, bendravimą ir darbus Tėvynei Lietuvai, dalyvaujant bendrame pasauliniame Rotary kontekste.

Lina SUKACKIENĖ

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Lietuvos Rotary apygardos valdytoju Rolandu Statulevičiumi ir ukmergiške Edita Katinaite

Lietuvos Rotary apygardos valdytoju Rolandu Statulevičiumi ir ukmergiške Edita Katinaite

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *