Ukrainos naujienų agentūroje – ukmergiškis

Ukrainos naujienų agentūroje – ukmergiškis / Paulius Šemeta rengė reportažą Ukrainai ir apie Ukmergę. Asmeninio archyvo nuotr.

Ukrainos naujienų agentūros skelbtą fotoreporterio konkursą šią vasarą laimėjo ukmergiškis Paulius Šemeta. Vyras džiaugiasi, jog dabar gali visa galva pasinerti į jį labai dominančią veiklą.

Ukrainos naujienų agentūra „Ukrinform“, kurioje nuo birželio neetatiniu fotoreporteriu dirba ukmergiškis, priklauso šalies Ministrų kabinetui, finansuojama valstybės lėšomis. Agentūros žurnalistai ir fotoreporteriai dirba visame pasaulyje, tačiau atstovo Lietuvoje ji lig šiol neturėjo.

Pagrindiniai reikalavimai, kurie buvo kelti konkurso dalyviams – pateikti nuotraukas su trumpu reportažu apie įvykius Lietuvoje, kurie vienaip ar kitaip būtų aktualūs Ukrainoje. Taip pat ukrainiečius domina reportažai iš Europos Sąjungos, kurios narystės siekia jų šalis.

Dalyvauti konkurse ukmergiškį pakvietė bičiuliai fotografai iš Ukrainos. P. Šemeta džiaugiasi, kad konkursą pavyko laimėti būtent jam.

Jam suteikta reporterio akreditacija. Akredituotis reporteriams yra privaloma ir norint dalyvauti aukščiausio lygio mūsų šalies ir Europos institucijų renginiuose.

Apie ką reportažus Ukrainai rengia ukmergiškis? P. Šemeta pasakojo griežtų reikalavimų temoms nėra. Temas apie mūsų šalies Prezidentūros, Užsienio reikalų ministerijos susitikimus ir vykstančius renginius renkasi savo nuožiūra. Vienoje temų atsispindėjo ir Ukmergės gyvenimas – fotoreportaže pasakota apie ES lėšomis renovuotą Jasiuliškių socialinės globos namų pastatą.

Tačiau dauguma reportažų yra iš sostinės. Apie aktualius įvykius reporteris gauna pranešimus bei pats seka institucijų dienotvarkes.

Per mėnesį P. Šemeta parengia iki keliolikos reportažų. Ar tai labai pelningas darbas? Į naują veiklą paniręs ukmergiškis juokiasi, kad alga tikrai – ne europietiška, o ukrainietiška.

Tik metų gale pamatys, kokia šio darbo finansinė išraiška, nes fotoreporterių nuotraukas iš agentūros perka komerciniai leidiniai. „Kol kas  atlygis – tik simbolinis, o nauja veikla tik tramplinas“, – kalba fotoreporteriu darbu visada žavėjęsis P. Šemeta.

Jis pats fotografuoja daugiau nei 25 metus. Daugeliui yra gerai žinomas kaip puikus vestuvių fotografas.

Turi ir kitų darbų – yra vairavimo mokyklos vadovas.  Ar senosioms veikloms laiko skirs mažiau?

R. Šemeta sako, kad mylimam darbui visada galima surasti laiko, tad tikisi, kad naujoji veikla Ukrainos naujienų agentūroje ir senieji darbai susidraugaus.

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *