Augalus dengia dovanotomis šakomis

Augalus dengia dovanotomis šakomis / Pašilės girininkijos girininkas Gestautas Lazauskas. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Du šio mėnesio penktadienius – praėjusį ir šį – visi gėlininkai ir sodininkai gali pasinaudoti nauja paslauga – prisirinkti dovanojamų eglių šakų, skirtų augalams nuo žiemos šalčių pridengti.

Eglės šakų šias dvi dienas nemokamai galima atsivežti iš Valstybinių miškų urėdijos girininkijų. Šį penktadienį tai galima padaryti iki 15 val.

Pašilės girininkijoje praėjusią savaitę šiuo pasiūlymu pasinaudojo kelios dešimtys ukmergiškių.

Pašilės girininkija – arčiausiai miesto esanti, tad čia atvyko miesto bei aplinkinių sodų bendrijų gyventojai, auginantys rožes bei kitus, žiemos šalčiams mažiau atsparius, augalus.

Šios girininkijos girininkas Gestautas Lazauskas pasakojo, kad žmonėms toks pasiūlymas – patogumas. Nereikia paslapčiomis į mišką traukti, šakas savavališkai genėti, baimintis būti pastebėtiems ar nubaustiems.

Dabar tereikėjo atvažiuoti ir nurodytoje vietoje šakas susirinkti. Girininkas pastebi, kad kai kurie ir labai didelius kiekius ėmė, atrodo, gal tiek žmogui ir nereikia. Tačiau gal ne tik sau, gal ir kaimynui šakelių parvežė.

Patiems girininkijos darbuotojams tokia akcija – nelengva užduotis, papildomas rūpestis. Ruošė jas kirtavietėse, retindami mišką, arba nugenėjo nuo medžių, kuriuos pagal miškotvarkos projektus artimiausiu metu numatoma iškirsti.

Pašilės girininkijos dar laukia užduotis paruošti šakų Kalėdų šventėms. Tai tradicinė akcija „Parnešk Kalėdas į namus“, kurioje miškininkai atgabena į šalies miestus kalėdiniams papuošimams skirtų eglių šakų.

Pašilės girininkijai skirta užduotis – paruošti 500 šakų vilniečiams. Gabens jas į vieną konkretų – Pilaitės – rajoną.

Minėta akcija tradiciškai neaplenkia ir Ukmergės. Artėjant Kalėdoms, šakos iš girininkijų dalijamos prie kultūros centro.

Miškininkai primena, kad miške savavališkai laužant šakas yra pažeidžiamos aplinkos ministro įsakymu patvirtintos Lankymosi miške taisyklės ir dėl tokios neatsakingos veiklos gali būti skiriama nemenka bauda.

TAGGED:
Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *