Į susitikimą su savivaldybės atstovais Pašilės seniūnaitijos gyventojai rinkosi gausiai

Į susitikimą su savivaldybės atstovais Pašilės seniūnaitijos gyventojai rinkosi gausiai / Pašiliškiai gausiai susirinko į susitikimą su rajono vadovais. Autorės nuotr.

Viename iš Pašilės progimnazijos kabinetų vasario 14-osios pavakare nesutilpo visi norintieji į jį patekti. Kai kuriems teko prisėsti ir ant koridoriuje pastatytų kėdžių. Taip gausiai Pašilės seniūnaitijos gyventojai rinkosi į Ukmergės rajono savivaldybės vadovų ir administracijos organizuotą susitikimą.

Į jį atvyko meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Stasys Jackūnas, miesto seniūnė Zita Pečiulienė ir vyresnioji specialistė Sandra Dutkuvienė, Pašilės seniūnaitijos seniūnaitis Eduardas Zeziulevičius, Pašilės, Aukštaičių, Šilo, Vaitkuškio, Pergalės, Pivonijos, Pušyno, Snieguolių, Kalno gatvių ir Varinės kaimo gyventojai – iš viso daugiau nei 50 žmonių, taip pat „Ukmergės pramonės parko“ (UPP) atstovės.

„Pašilė yra Ukmergės miesto dalis, mikrorajonas, kur gyvena apie 2 tūkst. žmonių. Ir jie yra labai kantrūs, nes gana dažnai pasijaučia taip, tarsi gyventų ne toje pačioje, o kitoje, mūsų valdžios kartais pamirštamoje, Ukmergėje. Nes kur tik dursi pirštu, ten – problema.

Mūsų pagrindinė, virš kilometro ilgio, Pašilės gatvė neremontuota daugiau nei tris dešimtmečius, problematiška sankryža prie įvažiavimo į UPP – be šaligatvio ir apšvietimo, dėl gatvėje paliktų automobilių nėra kur praeiti pėstiesiems, kai kurie UPP darbuotojai nesilaiko saugaus greičio. Pašilėje be asfalto dangos yra net keturios gatvės, o Vaitkuškio gatvės gyventojai yra priversti patys šienauti kelių metrų pločio jos kelkraščius. Pas mus prasti šaligatviai arba jų išvis nėra, duobėti ir įvažiavimų neturintys daugiabučių kiemai, elektra Pašilės gyventojai vis dar aprūpinami oro linijomis, o ne požeminiais kabeliais, čia yra tik viena vaikų žaidimo aikštelė ir ta skirta tik patiems mažiausiems vaikams, gausiai lankomose Pašilės kapinėse nėra tualeto“ – pagrindines seniūnaitijos gyventojų problemas vardijo E. Zeziulevičius.

Meras R. Janickas pirmiausia padėkojo aktyviam seniūnaičiui, kuris dirba visos seniūnaitijos labui visuomeniniais pagrindais.

„Norėčiau palinkėti visiems savo aplinkoje ir veikloje pastebėti daugiau teigiamų dalykų. Jei į viską žvelgsime tik per minusą, nieko nesukursime.

Viena savivaldybė, viena valdžia nieko nepadarys. Pinigų yra tiek, kiek yra. Ir jie – mūsų visų. Norime juos teisingai panaudoti. Negalime iš pradžių visko duoti vienam, o paskui – kitam. Negalime turėti ir daugybės pastatų bei viešųjų erdvių, kurių išlaikymui būtų išmėtomos biudžeto lėšos.

Negaliu nesutikti su seniūnaičio pastabomis dėl infrastruktūros. Jos teisingos ir mūsų komanda savivaldybėje dirba tam, kad su ribotais finansais padarytume matomą proveržį miesto infrastruktūroje.

Pernai startavo programa, kuria vadovaujantis pagrindiniai pravažiavimai daugiabučių kvartaluose bus visiškai sutvarkomi iš biudžeto lėšų, o praėjimai iki namų, automobilių stovėjimo aikštelės – 70 proc. prisidedant gyventojams iš daugiabučio namo lėšų. Vien tik savivaldos turimomis lėšomis šiuos darbus galėtume atlikti ne greičiau kaip per 20 metų.

Gatvės mieste remontuojamos pagal eiliškumą, vadovaujantis sudaryta programa, kad niekam nekiltų klausimų, kodėl dabar yra tvarkoma šita, o ne kita gatvė.

Pašilės gatvė kartu Deltuvos, Linų, Ramygalos ir Žiedo gatvėmis yra labai svarbios verslui. Bus darbo vietų – turėsime biudžetą. Tad viena iš svarstomų galimybių – bandyti greitai ir gerai jas sutvarkyti per viešo ir privataus sektorių partnerystės programą.

Džiugu, kad daugiabučiuose gyvenantys ukmergiškiai pagaliau suprato, kad „mano nuosavybė“ yra ne vien tik butas, o ir namo stogas, sienos, kiemas. Žmonės darosi vis labiau aktyvesni, kreipiasi į savivaldybę ir kartu ieškome būdų, kaip pagerinti gyvenamąją aplinką“, – kalbėjo R. Janickas.

Meras patikino, kad pašiliškių traukos vieta turėtų būti vietos mokykla. Tiesa, moksleivių joje sumažėjo beveik perpus (iš 180 liko 81). Tačiau ši mokymo įstaiga, pasak R. Janicko, bet kokiu atveju išliks. Planuojama investuoti į jos pastatą, renovuoti sporto salę, kuria galės naudotis ne tik gyventojai, bet ir greta esančių verslo įmonių darbuotojai. Neatmetama galimybė šalia mokyklos įrengti modernų sporto aikštyną.

„Manau, jog vienos vietos, kur vaikai galėtų žaisti, o suaugusieji – sportuoti, Pašilei tikrai pakanka. Neturi savivalda tiek pinigų, kad prie kiekvieno kiemo įrengtų po atskirą aikštelę. Mes negalime išlaikyti daug pastatų, tačiau tame pastate, kurį išlaikome, turi tilpti viskas: bendruomenė, biblioteka, mokykla, nevyriausybinės organizacijos ir kt.

Džiaugiamės, kad Pašilėje yra įsikūręs verslo ir pramonės įmonių parkas. Kartu su jo atstovais bendraujame ir svarstome galimybes, kaip ir per kokius projektus galėtume drauge pagerinti Pašilės įvaizdį“, – sakė R. Janickas.

Nemažai klausimų pateikė susitikime dalyvavę pašiliškiai. Skundėsi dėl sodų bendrijos „Pašilė“ kelių, kurie esą greitai taps nebepravažiuojamais, domėjosi, ar planuojama soduose įrengti vandentiekio ir kanalizacijos tinklus. Kalno gatvėje gyvenantiems rūpėjo vandentiekio trasa ir jos atšakos nuo Pergalės gatvės įrengimas. Net penki Kalno gatvės namai neturi vandentiekio. Kita bėda – gatvėje nesurenkami paviršiniai vandenys. Šilo gatvės gyventojai išsakė pastabas dėl galimai įvykusios vandentiekio avarijos prie kapinių, taip pat dėl galimai šioje gatvėje pažeistų melioracijos tinklų – esą gatvėje visada šlapia.

Daug kalbėta ir apie atliekas bei jų surinkimą. Pašiliškiai domėjosi, kur saugiai atsikratyti šiferiu, teigė, kad prie parduotuvės, priešais UPP, reikėtų pastatyti daugiau konteinerių, pasigedo ir didelio konteinerio baldams, tekstilės atliekoms, išsakė pastabas ir dėl žaliųjų atliekų išvežimo – esą nebuvo išvežamos, nors maišai prie kelio sustatyti.

„Šiferis žmogui yra pavojingas tada, kai yra daužomas, skutamas. Jei jo turite nedidelį kiekį, galite nugabenti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelę Gerseniškių gatvėje. Čia priimami ir baldai. Kadangi Lietuvoje nėra tekstilės perdirbimo pramonės, senus drabužius atiduokite labdarai arba palikite atliekų konteineriuose“, – sakė R. Janickas.

Z. Pečiulienė patikino, jog pernai Ukmergės miesto seniūnija, turėdama tik vieną krovininį automobilį, surinko ir išvežė 425 tonas žaliųjų atliekų į dumblo kompostavimo aikštelę Sargelių kaime.

Nemažai klausimų gyventojams kilo dėl Pašilės kapinių – jų plėtros, laidojimo tvarkos, šalia stovinčių atliekų konteinerių, į kuriuos žmonės prineša visko, taip pat dėl būtinybės čia įrengti tualetą.

„Vietų šiose kapinėse dar pakanka. Tačiau per 2–3 metus laisvų vietų nebeliks. Per tą laiką turėtų būti parengtas kapinių plėtros projektas. Senosiose kapinėse galima laidoti, jei yra praėjęs kapo ramybės laikotarpis – 25 metai. Kapo duobės gylis turi būti ne mažiau kaip 2 metrai. Tokie dabar reikalavimai. Tačiau pasitaiko atvejų, jog pavyksta iškasti ne daugiau kaip 1,60 cm gylio duobę. Dėl to tikrai nieko nesakome, suprantame situaciją.

Kapinių lankytojai gali naudotis lauko tualetu, kuris yra prie autobusų stotelės“, – kalbėjo Z. Pečiulienė.

Meras paantrino, sakydamas, jog reikėtų apsvarstyti galimybę Pašilės kapinėse įrengti kolumbariumą. Jis tikrai pasiteisino Dukstynos kapinėse.

Vienas pašiliškis pasiūlė kelius remontuoti ne lopiniais, o asfaltą juose pakloti ištisai. Kitas siūlymas – po pastarojo susitikimo savivaldybei kartu su miesto seniūnija susidėlioti prioritetus ir labai konkrečiai suplanuoti visus darbus šiems metams bei su tuo supažindinti gyventojus.

Meras patikino, kad tai ir bus padaryta per Ukmergės miesto seniūnijos ataskaitinį susirinkimą, kuris yra suplanuotas kovo 16 dieną 16 valandą.

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės atstovė spaudai

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *