Į Lietuvą atkeliavo Betliejaus ugnis

Į Lietuvą atkeliavo Betliejaus ugnis / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Šį trečiadienį Lietuvą pasiekė Betliejaus taikos ugnis. Šis brolybės, draugystės ir taikos simbolis Lietuvą aplankys jau devynioliktąjį kartą. Visame pasaulyje ugnies perdavimu iš rankų į rankas rūpinasi skautai.

Akcijos tikslas – prieš šventes dalinant simbolinę ugnį priminti apie bendražmogiškas vertybes, skelbti taikos žinią ir taip skatinti kiekvieną kurti taiką bei toleranciją savo aplinkoje. Tradiciškai ugnis bus nešama į šalies valdžios institucijas, mokyklas, kalėjimus, ligonines, namus bei dalinama prie bažnyčių ar miestų aikštėse.

Taikos ugnies akcija prasidėjo 1986 m. Austrijoje. Nuo tada kasmet labiausiai nusipelnęs skautas iš šios šalies vyksta į Betliejų, kur uždega žvakę Kristaus gimimo grotoje. Šis taikos ir vilties simbolis parvežamas į Vieną, iš čia ugnelė paplinta po visą Austriją, o tada išplatinama į kitas šalis. Įvairių Lietuvos organizacijų skautai prie šios pasaulinės akcijos prisideda jau daugiau nei dešimtmetį.

Gruodžio 21–23 d. Ukmergės skautai ugnelę neš į įvairias įstaigas, ja dalinsis miesto centre. Gruodžio 24 d. 22 val. Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje po šv. mišių  Betliejaus taikos ugnelės bus galima parsinešti į savo namus.

Apie akciją informavo Ukmergės jūrų skautų vadovas Jonas Dragūnas.

Ukmergės žinios

Dalintis

Nuotraukų galerija:

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *