Aštuoniasdešimčiai rajono šeimų – nemokama knyga

Autorės nuotr. Savivaldybėje pristatyta knyga „Laukiame naujagimio“. Autorės nuotr. Savivaldybėje pristatyta knyga „Laukiame naujagimio“.

Ne­se­niai die­nos švie­są iš­vy­do kny­ga „Lau­kia­me nau­ja­gi­mio“. Ji do­va­nai pa­sieks net 600 so­cia­li­nės ri­zi­kos Lie­tu­vos šei­mų.

Kny­ga iš­leis­ta įgy­ven­di­nant Ne­vy­riau­sy­bi­nių or­ga­ni­za­ci­jų, dir­ban­čių šei­mos ge­ro­vės sri­ty­je, pro­jek­tą. Lė­šų sky­rė So­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nis­te­ri­ja. So­cia­li­niai šio pro­jek­to part­ne­riai – Vil­niaus uni­ver­si­te­to Me­di­ci­nos fa­kul­te­tas, Aly­taus, Jo­na­vos, Šven­čio­nių ir Uk­mer­gės sa­vi­val­dy­bės.

Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės So­cia­li­nės pa­ra­mos sky­riaus vy­riau­sia­sis spe­cia­lis­tas Vy­tau­tas Mo­tie­jū­nas pa­sa­ko­jo, jog mū­sų ra­jo­ne kny­ga bus pa­do­va­no­ta 80 so­cia­li­nės ri­zi­kos šei­mų.

To­kių šei­mų šiuo me­tu ra­jo­ne yra re­gist­ruo­ta 248, jo­se au­ga 480 vai­kų. Ku­rios iš jų su­lauks kny­gos, da­bar spren­džia­ma kar­tu su Vai­ko tei­sių ap­sau­gos sky­riaus dar­buo­to­jais.

„Lau­kia­me nau­ja­gi­mio“ pri­sta­ty­mas įvy­ko Uk­mer­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Švie­ti­mo ir spor­to sky­riu­je. Į jį at­vy­ko ir lei­di­nio au­to­rės Jū­ra­tė Jad­ko­ny­tė-Pet­rai­tie­nė bei Auk­sė Kon­tri­mie­nė. Pa­sak vieš­nių, kny­ga iš­leis­ta 1500 eg­zem­plio­rių ti­ra­žu. 600 jų bus iš­da­lin­ta, ki­tos at­si­durs kny­gy­nuo­se.

„Ma­no­me, jog ją pa­skai­ty­ti bus pra­var­tu vi­soms vai­ke­lio be­si­lau­kian­čioms šei­moms. O do­va­no­ja­ma ji bus toms, ku­rios gal­būt pa­čios ne­nu­si­pirk­tų“, – pa­sa­ko­jo J. Jad­ko­ny­tė-Pet­rai­tie­nė.

„Lau­kia­me nau­ja­gi­mio“ ga­li­ma pa­va­din­ti su­as­me­nin­ta kny­ga – jo­je ga­li­ma pa­si­žy­mė­ti in­for­ma­ci­ją apie vai­siaus ju­de­sius, pir­mų­jų me­tų ūgio, svo­rio po­ky­čius.

Jo­je net ga­li­ma pieš­ti, spal­vin­ti spe­cia­liai kny­gai su­kur­tas man­da­las, pa­si­tik­rin­ti sa­vo jaus­mus ir ži­nias at­lie­kant tes­tus. Kny­ga pa­reng­ta ben­dra­dar­biau­jant su gar­siau­siais ša­lies gy­dy­to­jais, psi­cho­lo­gais.

Uk­mer­gės ra­jo­ne šie­met re­gist­ruo­ti 286 gi­mi­mai. Jų, kaip ir vi­so­je ša­ly­je, tru­pu­tį ma­žė­ja. Ta­čiau ga­li­me di­džiuo­tis tuo, kad nau­ja­gi­mių mirš­ta­mu­mas Lie­tu­vo­je yra ma­žiau­sias tarp vi­sų ES ša­lių.

Griežtai draudžiama "Ukmergės žinių" paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse be sutikimo. Gavus leidimą būtina įdėti aktyvią "Ukmergės žinių" nuorodą ir nurodyti kaip šaltinį.
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Komentarai  

+3 # Teip 2015-12-31 19:29
Jo soc.rizikos seimos taip ir skaito, jiem geriau bambali tai tikriausei aciu pasakytu o cia ismes bereikalingas pinigu svaistymas
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata

Pridėti komentarą

ukzinios.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Jonines

Kainoteka

Optima 13 Picerijos salės nuoma

Draugai

Ukmerges kulturos puslapiai

gpm 2011 n 135

Lietuvos valstybe

ukvm

vilkmerge

UKC logo 115x63

Apkeliauk

Tauragės laikraštis

KuoSkiriasi.lt

baidariu aukstaitija

Interneto dienraštis Bernardinai

Vilkmerge

lrytas

delfi

logo srtrf-300x170

Į viršų